Dünyadan Başarı Hikayeleri

 Okulu Bıraktılar, Hollywood Starı Oldular

Hilary Swank: 16 yaşında aktris olmayı kafasına koyarak okul hayatına son verdi. ‘Boys Don’t Cry’ ve ‘Million Dollar Baby’ filmleriyle 2 akademi ödülü kazandı.

Drew Barrymore: Neredeyse tüm yaşamını sahne ışıkları altında geçirdi. ‘E.T’deki rolüyle dünya çapında üne kavuştuğunda 6 yaşındaydı. Şu an Hollywood’un aranan oyuncularından biri ama Drew ortaokulu dahi bitiremedi.

Jennifer Lopez: Üniversiteye sadece bir dönem devam edebildi. Müzik kariyerinde ilerlemeye karar vererek okulu bıraktı. Gündüzleri bir hukuk bürosunda çalışırken geceleri Manhattan’da dans ediyordu. Şarkıcılık yeteneğini göstermesi de uzun sürmedi.

Jim Carrey: 16 yaşında oyunculuk kariyeri için okulu bıraktı. ‘Jaws’ ile başlayan kariyeri ‘Mask’ ve ‘Ace Ventura’ filmleriyle doruğa ulaştı. Eğitimi olmadan 2 Altın Küre sahibi oldu.

John Travolta: 16 yaşında Hollywood’un cazibesine karşı koyamayanlardan. ‘Grease’ ve ‘Cumartesi Gecesi Ateşi’ ile başlayan çıkışı ‘Pulp Fiction’ ile zirveye ulaştı.

Johnny Depp: 16 yaşında liseyi bıraktığında anne ve babası boşanmıştı. Film yıldızı olma yolunda kararlı bir şekilde yürüyen Johnny, sonunda bu amacına fazlasıyla ulaştı.

Jude Law: Okulda hiç mi hiç mutlu değildi. Kırılgan yapısı nedeniyle okulda sürekli dayak yiyordu.17 yaşında okulu bırakan Jude, Hollywood’un aranan bir oyuncusu haline geldi.

Leonardo DiCaprio: ‘Growing Pains’ dizisinde üne kavuşunca okul eğitimini gereksiz gördü. Kararı yerinde olmalı çünkü şu sıralar Hollywood’un en saygı gören aktörlerinden.

Nicolas Cage: Okulu sıkıcı bularak 17’sinde liseyi bıraktı. Şu anki kariyerine bakılırsa bundan hiç de pişman olmuşa benzemiyor.

Robert De Niro: Film endüstrisine şekil veren bir yaşayan efsane. 16 yaşında sanat lisesini bırakarak İtalyan bir çeteye katıldı. Kısa sürede sahnelere dönerek inanılmaz kariyerine başlamış oldu.

Quentin Tarantino: Yönetmenlik Tarantino’nun kanında vardı denilebilir. 15’inde bir video dükkânında okuldan daha fazla şey öğreneceğine karar verdi ve Hollywood’un kült yönetmenleri arasına girmeyi başardı.

Alıntı: Beyingücü Dergisi 34 Sayısı

[email protected]

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : yaşanmış başarı hikayeleri - motivasyon hikayeleri - ünlülerin başarı hikayeleri - öss başarı hikayeler - başarı öyküleri - kişisel gelişim - diyet başarı hikayeleri - başarı hikayeleri kısa -

Yorumlar