Yaşam Koçu Olmak İstiyorum

 Yaşam Koçluğu,” kişinin yaşamını kapsayan tüm alanlarında, uzman koç yardımıyla, hedeflenen duruma getirilme sürecidir. Sağlığınızdan tutun, parasal durumunuza kadar; evlilik hayatınızdan, iş hayatınıza kadar yaşamınızın her alanı, koçluk seanslarında tepeden tırnağa gözden geçirilir.

Yaşam Koçluğu Nedir? Yaşam Koçluğu, son yıllarda tüm dünyada ve ülkemizde sıklıkla duyulmaya başladı. Koçluk, pek çoğumuzun Amerikan filmlerden aşina olduğu bir kelimeydi. Daha çok spor alanında kullanılan “Koçluk” çalışmaları, artık günümüzde hayatın hemen her alanında konuşulmaya başladı. Finansal Koçluk, Siyasi Koçluk, CEO Koçluğu gibi alanlar doğmaya başladı. Yaşam Koçluğu, bu kategoride belki de en çok kendisinden söz ettiren bir alan haline geldi. Yaşam Koçluğu, size hayatınızın hemen her alanında, daha iyi performans göstermenizi sağlayacak uygulamalar bütünüdür ve süreçten ibarettir. Beraber çalıştığınız yaşam koçu, size en kısa ve en kolay yolu bulmanıza olanak sağlar. Yaşam Koçluğu programı, bütün bu araçların, belli bir zaman içerisine yayılarak uygulanması sürecidir.

Koç, bu yolculuk süresince bireyin kendi içsel gücünü kullanması, kişisel potansiyelinin farkına varması, performansını geliştirmesi, arzu ettiği yönde değişmesi ve gelişmesi adına yargısız ve sınırsız bir ortam hazırlar. Koçluk, profesyonel olarak yürütülen bir diyalogtur, bu açıdan bakıldığında kişi tam ve bütündür, gereksinim duyduğu tüm yeteneklere ve niteliklere sahiptir, yapabileceği en iyi seçimleri zaten yapmıştır ve hedeflerini gerçekleştirebilecek potansiyelleri vardır.

Koçluk kişinin anlamlı ve net ifade edilebilen kişisel hedefler belirlemesinde, hedeflerinin kendi değer ve vizyonuna uygun olmasının belirlenmesinde ve bu hedeflere doğru etkin adımlar atarak gelişme kaydetmesinde, kişisel nitelik ve yeteneklerinin keskinleşmesinde en etkili olarak bulunan süreçtir.

Koçluk Bütün Bunları Size Nasıl Sağlar?

Etkin hedef ve strateji oluşturma yolları ve yöntemlerinin aktarılmasıyla,

Hedeflerinizi belirleyerek onlara ulaşmak adına aksiyon planları hazırlamanıza,

Sizi cesaretlendirir, farklı bakış açıları kazandırır ve yeni yollar keşfetmenize,

Daha hızlı sonuçlar almak adına daha iyiye odaklanmanıza,

Hayatınızın dengeli, uyumlu ve anlamlı bir şekilde devam etmesine,

Yaşamınızdaki tıkanıklıkları açmanıza ve engelleri yok edip hayatla beraber akmanıza,

Başarıyı yaşam tarzı durumuna getirmenize,

Eski kalıplarınızdan kurtulup, sizi ileriye götürecek yeni düşünce sistemleri kazanmanıza

İçinizdeki sınırsız gücü meydana çıkarmanıza

Performansınızı geliştirmenize, potansiyellerinize ve kendinize inanmanıza olanak tanır.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yaşam Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Yaşam Koçu olmak için eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Yaşam Koçu olmak için eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yaşam koçluğu eğitimi - yaşam koçluğu kitap - yaşam koçluğu nedir - yaşam koçluğu sertifikası - yaşam koçu nasıl olunur - hayat koçluğu -

Yorumlar