Yaşam Koçu Olmak İçin

 Hayat koçluğu; psikolojik problemi bulunmayan ve hayatında normal düzeyde davranışlar sergileyen kişilerin hedeflerine daha hızlı ve etkili bir şekilde ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla verilen profesyonel bir, kişisel çözüm hizmetidir. Hayat koçu, Klinik Psikologların veya Psikiyatrinin uzmanlık alanı içerisine giren anormal davranışlarla, psikolojik rahatsızlıklarla ve psikolojik sorunlarla ilgilenmez. Normal davranış sergileyen bireylerin Hayatında nasıl daha başarılı olabileceği konusuyla ilgilenir. Tedavi edici bir süreç değil, geliştiricidir.

Koçluk Size Ne Sağlar?

Vizyon ve amaç belirlemek,

İyi temellendirilmiş hedefler koymak

Hedeflere giden yolları çizmek

Kariyerlerinde ve mesleklerinde öne geçmek,

Daha iyi kararlar almak,

Hayatlarınızdaki stresi azaltmak

Hayat koçluğunun terapiden farkı bir psikolojik bozukluğu tedavi etmeye çalışmamasıdır, öyle bir durumda bireyi ilgili uzmana yönlendirir. Bireyin iş Hayatında özel hayatında daha etkin olmasını sağlamaktır. Ancak tedavi edilmesi gereken bir durum varsa yalnızca Hayat koçluğu değil aynı zamanda psikoterapinin de uygulanması gerekir.

Hayat koçluğu için bize başvuran bireylerin en önemli ortak özelliği başarı motivasyonu yüksek ve Hayatını daha iyi yönetme konusunda istekli kişiler olmaları. Genellikle yüksek sosyo-kültürel düzeyden bireylerle çalışıyoruz.

 
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yaşam Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Yaşam Koçu olmak için eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Yaşam Koçu olmak için eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yaşam koçluğu eğitimi - yaşam koçluğu kitap - yaşam koçluğu nedir - yaşam koçluğu sertifikası - yaşam koçu nasıl olunur - hayat koçluğu - Yaşam Koçu Olmak İçin -

Yorumlar