Yaşam Koçu Nasıl Olunur?

Hayatınız ve çevreniz hızla değişiyor, peki siz bu değişime ne kadar ayak uydurabiliyorsunuz? Hayatınız giderek kolaylaşıyor mu yoksa karmaşık hale mi geliyor? Yaşamınız sizin kontrolünüzde mi yoksa bir başkası tarafından mı yönlendiriliyorsunuz ?Yaşantımızın kontrolünü ele alıp, iş, aile, sosyal hayat ve kendimizle olan ilişkimizde dengeyi, uyumu ve doyumu yakalamak istiyorsak, daha fazla netliğin olmasına , dengeye ve hafiflemeye ihtiyacımız var.

Yaşam Koçluğu; kişilerin bilinç seviyelerinin artmasını, olgunlaşmalarını ve ilerlemeleri için, başlarına özellikle negatif olayların yaşanmasına gerek olmadığını, hayat kalitesinin, kazanılan farkındalıklar ile artabileceği gerçeği ile oluşturulmuş bir programdır.

Biz size kısa, orta veya uzun vadeli destek oluyoruz. Sizinle bir yaşam haritası çizdikten sonra yolunuzda giderken yanınızda oluyoruz. Size güç veriyoruz, sorularınıza cevap bulmanızda yardımcı oluyoruz, ruh ile beden dengenizi sağlıyoruz ve tüm sorunlarınızı yenmekte sizi destekliyoruz.

Bu size başarı, kariyer, maddi kazanç, manevi huzur, aile ilişkilerinde güçlülük, mutluluk ve en önemlisi kendinize olan güven ve cesareti kazandıracaktır. Unutmayın altını değerli yapan kuyumcudur. İnsanın değerlerini kazandıran ise güçlü bir koçluk ve süpervizyon’dur.

Bir yaşam koçu peki neler yapmaz? Terapi ile koçluk arasındaki fark nedir?  Terapi sizi çözümlemeye, iyileştirmeye, geriye bakmaya ve umuda yöneltir. Koçluk  sisteminde ise ; koç size ne yapmanız konusunda asla nasihatlerde bulunmaz ve yargılamaz. Koçunuz ile yaptığınız yolculukta ortaya çıkan seçeneklerin fazlalığı sizi şaşırtacaktır. Terapilerde olduğu gibi geçmişe gidip konuşmak ve düzeltmek yerine, şimdiki zamanda çalışıp istediğiniz geleceğe doğru sizi odaklandırır. Koç bir deniz feneri gibidir. Sadece ışığını yakar. Yolculuk yapan gemiler ise kendi rotalarına kendileri karar verirler. Bu bağlamda koçluk hayat yolculuğunuzdaki deniz feneri gibidir.

Kimlerin koça ihtiyacı vardır?

Herkes koçluk çalışma deyimini hak eder, her birey yaşamının bir döneminde bir koçtan yararlanabilir. Yaşamınıza içten bir bakış atmaya sürprizlere ve değişimlere hazır olduğunuzda, koçluk hizmetinden daha hızlı bir verim alırsınız. Hedefleri bulmak ve ilerlemek içinde koç ile danışan birlikte verimli bir çalışma yaparlar.

Koçluk sadece gruplara mı yönelik yoksa sadece bireysel olarak mı yapılıyor?

Grup koçluğu ve kurumsal koçluk da vardır. Özellikle üst düzey yöneticiler, kurumsal işletmeler ve isteyen herkes yaşam koçlarından yararlanabilir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yaşam Koçu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Yaşam koçluğu - yaşam koçluğu eğitimi - yaşam koçluğu kitapları - yaşam - koçluğu nedir - yaşam koçluğu sertifikası - yaşam koçu nasıl olunur - hayat koçluğu -

Yorumlar