Yaşam Koçu İle Çalışmak

Yaşam koçu, insanların gerçekten hayattan ne istediklerini düşünmelerine yardımcı olabilir ve onlara yaşadıkları çelişkileri doğru bir şekilde görmelerine yardımcı olabilir. Çoğu zaman, insanlar sadece yaşamlarındaki eksiklikleri görürler ya da yaşamlarındaki eksiklikleri hissederler. İnsanlar, kendilerini gerçek değişime götürecek seçeneklerin ne olduğunu anda farkedemeyebilirler. Başka bir deyişle, insanlar sıklıkla farklı hareket etmeyi ve farklı seçimler yapmayı reddederek gelişime ulaşma şanslarını sabote ederler.

Yaşam koçluğu bir çeşit danışmanlıktır. Konusu, insan ve insana dair her şeyi kapsar. Hayatın anlamı, bu dünyada iz bırakacak işler yapmak, hobiler, zevkler, kişisel ve iş hedefleri, kariyer, öğrenme, kişisel gelişim, özgüven, kişiler arası ilişkiler, sosyal çevreye uyum gibi konular yaşam koçluğunun ilgilendiği alanlara örnek olarak sayılabilir.
Yaşam koçu, danışanın kendi doğrularını kendisinin bulmasına yardımcı olur. Konu insan hayatı olunca cevaplar kişinin kendisindedir. Yaşam koçu, kişinin iç potansiyelini ortaya çıkararak kendi cevaplarını kendisinin bulmasını sağlar. Yaşam koçu kişiye balık vermez, balık tutmasını öğretir. Böylece danışan yaşam koçuna bağımlı hale gelmez ve ileride karşılaşacağı durumlarla kendi başına mücadele etmeyi öğrenir.

Yaşam dengesini kurmayı öğrenerek yaşam kalitesini arttırmaktır. Bireyler kaynaklarını ve güçlü yönlerini keşfederek kişisel hedeflerini belirler ve hedeflerine ulaşmak için bu kaynakları kullanarak vizyonu ve misyonu doğrultusunda yol haritalarını çizerler. Bu eğitim sonrasında daha iyi kararlar vererek kişisel temellerinizi sağlamlaştırmanız ve ilişkilerinizi geliştirmeniz hedeflenmiştir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
 
Yaşam Koçu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :
 
İzmir’deki Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 
Antalya’daki Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Yaşam koçluğu, yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu kitapları, yaşam,koçluğu nedir, yaşam koçluğu sertifikası, yaşam koçu nasıl olunur, hayat koçluğu ilgili tüm çalışmaları buradan takip edebilirsiniz


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Yaşam koçluğu - yaşam koçluğu eğitimi - yaşam koçluğu kitapları - yaşam - koçluğu nedir - yaşam koçluğu sertifikası - yaşam koçu nasıl olunur - hayat koçluğu -

Yorumlar