Yaşam Koçu Eğitimi

Yaşam koçluğu uygulamalarında ilk ve temel uygulama yüzyüze yapılan koçluktur. İletişim açısından en verimli koçluk çalışmasıdır. Uygulama tecrübeleri yüzyüze yapılan ilk görüşmenin bütün koçluk sürecini planlamakta çok daha etkili olduğunu göstermiştir. Yüz yüze koçluk için kararsız iseniz veya telefon ile iletişim sizin için kolaylık ise, telefonla koçluğun avantajları size cazip geliyorsa tereddüt etmeden telefon koçluğunu seçebilirsiniz. Koçluk sürecinin devamında telefon koçluğunu seçmek sonuçları açısından yüz yüze koçluk kadar etkili olmaktadır.

Bireylerin kendi yaşamlarını olumlamak ve yeniden yapılamak konusunda alacakları özel veriler, pratikte pek çok sıkıntının, çözümsüzmüş gibi görünen olayın anahtarı niteliğini taşır. İnsan olarak, kendi benliğimizden habersizsek, o zaman kendi seçtiğimiz yolda körü körüne yada rüzgarda savrulan kuru bir yaprak gibi ilerlemek de bir kader olur. Yaşamımızdaki tüm terslikler için hep dışımızdaki insanları suçlamaya alışığızdır. Oysa değişmesini gerçekten istediğimiz yaşamımızla ilgili pek çok konunun değişim gücünü ve anahtarını içimizde taşırız. Kendimize inanmak için doğum haritasını açımlayan bir uygulamadan yararlanmak çok faydalı olacaktır. İnsanın kendisine objektif davranması genellikle çok zordur. Yaşam koçu bu noktada devreye girer ve yaşam koçunuzla yapacağınız işbirliği ile pek çok sorunu büyük bir kolaylıkla aşabilirsiniz.
Birebir belli bir program dahilinde yapılan ‘yaşam koçluğu seansları’ size hedeflerinize, ihtiyaçlarınıza ve kişisel değerlendirmelerinize göre bazı sorular sorarak potansiyelinizi keşfetmenizi, özgüveninizin artmasını sağlayan çalışmalar.

Yaşam koçluğu,  yaşam amacınızı, hedeflerinizi ve yaşamda hangi yönde ilerlemek istediğinizi belirleyebilmenizi sağlayacak. Yaşam koçunuz size ne yapmanız veya nasıl ilerlemeniz gerektiği konusunda bir bilgi vermeyecek, bir öneride bulunmayacak; durumunuza ve hedeflerinize uygun sorularla aradığınız tüm cevapları yine kendinizin bulabilmesini sağlayacak.

Hedeflerinizi belirledikten sonra birlikte bulunduğunuz noktadan varmak istediğiniz yere ulaşabilmek için ihtiyacınız olan yol haritanızı belirleyeceksiniz. Bu yol haritasıyla birlikte bir aksiyon planı yaparak yaşamınızda gerçekleştirmek istediğiniz durumları kısa sürede ve kolayca yaratabilmeniz için size destek olacağız.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
 
Yaşam Koçluğu Kurslarımız ilgili detaylı bilgi için :
 
İzmir'deki Yaşam Koçluğu Kurslarımız için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 
Antalya'daki Yaşam Koçluğu Kurslarımız için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Yaşam koçluğu - yaşam koçluğu eğitimi - yaşam koçluğu kitapları - yaşam - koçluğu nedir - yaşam koçluğu sertifikası - yaşam koçu nasıl olunur - hayat koçluğu -

Yorumlar