Satış Koçluğu

:: Satış Koçluğu  
İnsanlardan maksimum performansı almanızı, yetenek bakımından en iyi olan kişiyi etkilemenizi ve elinizde tutabilmenizi sağlamak kapsamlı bir yönetim becerileri dizisi gerektirir. Satış koçluğu yeteneği, bu becerilerin en önemlilerinden biridir.
Satış Koçluğu Eğitimi; yöneticilere, onların ekip ve kurumlarına yada işletmelerde çok geniş yararlar sağlar. Bu kendi sorunlarına dair çözüm yollarını bulmak üzere eğitilen insanlara yardım eden teknikler kullanır. Satış koçluğu, sadece kişisel deneyimle tam olarak anlaşılabilir, bu eğitim yüksek düzeyde katılımcı bir eğitimdir.
Satış koçluğu Eğitimin Özellikleri
Kişisel gelişim araç takımı - Programın sonunda, sıklıkla kullanılan bir dizi satış koçluğu teknikleri ve kendinizi daha fazla geliştirebileceğiniz alanlar için bir çalışma planı verilecektir.
Satış Profesyonelleri için Koçluk
Satış Koçluğu Eğitimin Amacı
Yöneticileri olarak satış profesyonellerinin kendilerine özgü ve amaçlarına odaklı olan hayatlarında, amaçlarına ulaşmak için ihtiyaç duydukları aşamaları birlikte belirleyebilemek, hedefler odaklı kalmak bu aşamaları en verimli  ve etkin biçimde birlikte geçirmek önemlidir. Satış koçluğu  eğitimiyle satış profesyonellerinin performansını artırmak, performans sorunlarını çözmek veya becerilerini geliştirmeyi hedefleyen yöneticileri satış koçluğu hakkında bilgilendirmek hedeflenmektedir.
Satış koçluğu eğitimine kimler katılmalıdır:
 Üst düzey yöneticiler, Pazarlama ve Satış Direktörleri, İnsan Kaynakları Yöneticileri, Satış Gücü Yöneticileri katılmaları uygundur. Ayrıca  Satış alanında ekip/takım yöneten veya yönetecek olan kendini geliştirmek isteyen satış yetkili/yönetmenleri, satış yönetiminde koçluğu kullanarak bilgi ve becerilerini arttırmak ve bu alanda kendilerini geliştirmek isteyenler.
Satış Koçluğu eğitimine katılımlar neler kazanacaklar:
• Satış Koçluğu ve satış koçluğu temel yetkinlikleri
• Satış profesyonellerine koçluk
• Satış profesyonellerinin doğası
• Satış profesyonelleri genel sorunları
• Koçluk görüşmesi odak konuları
• Özel durumlarda koçluk yaklaşımları
• Koçluk görüşmesinde muhtemel koç hataları
• Satış koçluğu ve yaratılan katma değer
Satış Koçluğu Eğitiminden  Kimler faydalanabilir?
• Görevlerinin bir parçası olarak koçluk işine başlamak isteyen yöneticiler
• çalışanlarına koçluk yapmakta olan ve koçluk becerilerini geliştirmek isteyen ancak daha önce herhangi bir koçluk eğitimi almamış olan yöneticiler.
• Kendi kişisel gelişiminin bir parçası olarak temel koçluk eğitimi almak isteyen bireyler.

Satış Koçluğu ile ilgili detaylı bilgi için burayı tıklıyarak veya  0(232) 422 59 54 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Satış koçu - satış koçluğu - satış koçluğu eğitimi - satış koçluğu nedir - satış koçluğu - satış eğitimi -

İlgili Diğer Yazılar

Yorumlar