Reiki Öğrenmek

Reiki içimizde, her yerde ve her varlıkta olan yaşam enerjisini tanımanın, kullanmanın, güçlendirmenin ve yönlendirmenin tekniğidir. Dr. Mikao Usui tarafından 1800’lü yılların sonlarında Japonya'da keşfedilmiştir. Reiki doğal olarak bedenin enerjisini dengeler. Ayrıca kişiyi zihinsel, duygusal, ruhsal yönleriyle de etkileyerek bir bütün olarak sağlık, denge ve huzur getirir. Reiki bütün tedavi ve terapileri destekler ve hızlandırır. Ayrıca kişinin günlük yaşamına denge, rahatlık ve akıcılık getirerek stres azalmasında yardımcı olur. Herkes tarafından kolaylıkla öğrenilip, kullanılabilen doğal ve güvenli bir tekniktir.


Rei: Evrensel bütüne dair, Ruhsal bilgelik, şuur. Ki: tüm canlı varlıkların ihtiyacı olan, yaşam gücünü içeren enerji anlamı taşır. Ki her varlıkta, canlı, cansız-bulunur ve yaradılışın sürekliliğini temin eden evrensel enerjidir.
 

Ki, yaşam gücü içeren enerjidir. 5000 yıl önce Hintlilerin ’prana’, M.Ö 3.y.y da Çinlilerin ‘chi’, adını verdikleri evrensel enerji, Müslüman ülkelerde ‘baraka’, Yahudilerde ‘ruaş’ adıyla anılmaktadır.

İnsanı ifade etmek için kullanılan pek çok tanımın ve içeriğin yanında, bir de enerji olma yönü vardır. İnsan diğer özelliklerini bırakmaksızın aynı zamanda enerjidir. Reiki de bu yönünü tamamlamak için uygulanan yöntemlerden biridir. Ellerin bedene konulması ile kişinin kendisine ya da bir başkasına enerji aktarması yolu ile çalışır. Bu enerjiyi de ancak bir Reiki Master (Reiki Öğretmeni) tarafından açılmış (inisiye edilmiş) kişiler aktarabilirler.

Reiki öğrenmek için herhangi bir önkoşul gerekmez. Ruhsal, derin çalışmalarla alakalı olsa da hiç bir yoğun konsantrasyon, sert disiplin, mutlak meditatif ön hazırlık gerektirmez. Reiki hayatı zorlaştırmak değil, kolaylaştırmak için vardır. Çalışmaları derin boyutlarda yapmak çok faydalıdır ancak şart değildir.
 
Ücretsiz olarak, randevu alarak ön görüşme yapabilirsiniz.
 
Reiki eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :
 
İzmir’deki reiki eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 
Antalya’daki reiki eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki öğrenmek istiyoru - reiki öğrenmek artık çok kolay -

Yorumlar