Reiki Nedir? Nasıl Yapılır?

Reiki, şifa ve ruhsal çalışma tekniklerine dayanan binlerce yıllık bir öğretidir. Kaynağı Tibet olduğu sanılan bir uygulamadır. Oldukça kolay, herkes tarafından öğrenilebilen bir tekniktir.Kanji Japoncası olan iki kelimeden oluşur.


Rei: her yerde var olan


Ki: ruhsal yaşam enerjisi demektir. Tam sözlük anlamı olarak çevirdiğimizde “her yerde var olan ruhsal yaşam enerjisi” demektir. 


Reiki üstatlarından bayan Takata “Evrensel Yaşam Enerjisi” olarak tercüme etmiştir. Çoğunluğun kabul ettiği tanım budur.                               


Reiki Aracılığıyla Sağlanabilen Faydalar


Derin bir rahatlık hissi ve huzur.


Enerji tıkanıklıklarının (hastalık tohumlarının ve tıkanıkların) çözülmesi.


Vücudun mevcut durumdaki zehir ve toksinlerden arıtılması.


Bireyin bio-enerji düzeyinin artırılması ve enerji düzeyinin yükseltilmesi.


Kalıplaşmış düşünce sistemlerinin değiştirilmesi ile kişinin ruhsal açıdan üst düzeylere tekamülü sağlanabilmektedir.


Reiki maddenin içinden akabildiği için her zaman her yerde ve her koşulda maddi manevi herşeye verilebilir.


Vücut-Ruh-Benlik dengesi ile ilgili faydaları vardır.


Reiki bugün dünyada yaklaşık iki milyon kişi tarafından uygulanmaktadır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Dünyada bir çok hastane reiki uygulamayı bütünleyici kabul etmekte ve reikiyle ilgili çalışmalara özen göstermektedir. Reiki uygulayıcılarda sezgileri güçlendirir, ruhsal farkındalığın artmasını sağlar. Reiki evrensel bir enerjidir ve hiç bir kişinin tekelinde değildir. Reiki ile herkes kendi kendinin şifacısı olabilir.

Ücretsiz olarak, randevu alarak ön görüşme yapabilirsiniz.

Reiki eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki reiki eğitimlerimiz için  0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki reiki eğitimlerimiz için  0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki nasıl öğrenilir - eft nasıl yapılır - reiki öğren - reiki öğrenmek istiyorum -

Yorumlar