Reiki Nedir?

Reiki sözcüğü Japonca'da Transandantal ruhun enerjisi yani kozmik hayat enerjisi demektir. Yediden yetmişe herkesi maddi manevi sağlığa ulaştıran bir ışık yoludur. İlahi sevgisiyle bütüne yönelik ve içinde varoluş ruhunu taşıyan her varlığa, ayırım yapmaksızın, ancak tekamül sınırlarına uygun bir biçimde etki eden bir uygulamadır. Vücut-Ruh dengesini düzenleyip korur ve aynı zamanda bioenerji kapasitesini arttırır. Bu sayede hem mevcut hastalıklar giderilecek hem de oluşabilecek hastalıklardan korunma sağlanabilecektir.


REİKİ spiral biçiminde yedinci çakradan girip geçerek ellerden akar. Olayın özü esasen insanın, tekamülün de ilerlerken kendisini bu sevgiden dışlayarak, egosuyla hareket ederek (çakralarını kapatarak) hayatını devam ettirmeye çalışmasıdır. Bu nedenle Reiki'ye gereksinim duymayan, bu derin sevginin sıcaklığından haz almayan kimse yoktur. Bununla birlikte, Reiki kanalı olarak açılan insanlarda bu enerjinin çakra sistemi tarafından aktarılması normal kapasitenin yüzlerce kat üzerinde olacağından, bu sıcak şifa enerjisinin yoğunluğu da benzersiz olmaktadır.


Yüksek bir bilinç ile bütünleşmiş olan birçogumuz, şuanda yeni bilgilere ulaşıyor, ve iç Benliğinizde bir uyum hissi duyumsuyorsunuz. Yine de tereddütleriniz var ve diğer kişiler ile iç görüşlerinizi paylaşmak konusunda sessiz kalıyorsunuz ,çünkü kendinizi garip bir durum içerisine düşürmekten veya ne öğrendiginizi anlatırsanız sizinle alay edileceğinden çekiniyor olabilirsiniz. Yeni aydınlanmış halinizin tek örneğinin siz olmamanız gerektiği ve edindiğiniz bilgi ve anlayışı diğer insanlar ile paylaşarak bir sonraki aşamaya geçebileceginize yönelik bir evrensel kanun vardır. inisiyasyon yolu üzerinde yürüyen bir ögrencisiniz, ruhsal uzmanlık ve birlikte-yaratma pratisyenisiniz ve bunlara ek olarak, hareketleriniz, sözleriniz ve tavırlarınız ile paylasacagınız bir mesajı olan bir öğrencisiniz de aynı zamanda bunu unutmamamız gerek.


Eğitime katılmak için uzun süren meditasyon vs. gibi teknikler uygulamış olmanız ya da özel yeteneklere sahip olmanız gerekmez.


Öğretmenden öğrenciye inisiyasyon adı verilen bir teknikle bu enerjinin aktarımı yapılır ve belli başlı bazı kanalların açılmasıyla başlatılır.


Bir kez bu aktarım yapıldıktan sonra tüm yaşamınız boyunca bu enerjiyi kullanabilirsiniz.
 

Ücretsiz olarak, randevu alarak ön görüşme yapabilirsiniz.

Reiki eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki reiki eğitimlerimiz için  0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki reiki eğitimlerimiz için  0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki sembolleri - reiki nedir nasıl yapılır - reiki nasıl yapılır - reiki yapmak - şifa enerjisi reiki nedir - kundalini reiki nedir - reiki şifa sistemi reiki nedir - reiki nedir nasil yapilir -

Yorumlar