Reiki Nasıl Yapılır

Reiki: Kökleri uzak doğunun mistik öğretilerine dayanan Reiki, kişisel gelişim ve transformasyon için uygulanan doğal bir şifa tekniğidir. Ruhsal uyanış ve farkındalığa giden yolda destekleyici bir rol oynar; Fiziksel bedeni iyileştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir, enerjileri temizler, duygusal bedene ahenk ve uyum getirir, zihni dengeler ve sakinleştirir. Hastalıkların tedavi sürecini hızlandıran, bazı hastalıklarda ise kendi başına etkili olan bu tekniği ilgi duyan herkes öğrenebilir ve uygulayabilir.

Reiki, bedende meydana gelen enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarını çözer, enerji bedenini dengeler. En önemlisi bilinç değişikliği gerçekleştirerek ruhsal, dolayısıyla da fiziksel iyileşme sürecini başlatmamızın yolunu açar. Enerjinin dengelenmesiyle fiziksel iyileşmeyle birlikte duygusal, zihinsel ve ruhsal olarak iyileşme meydana gelir.
Reiki uygulanan kişilerde öncelikle rahatlama, gevşeme meydana gelir, enerji blokajları çözülür. Şifalanma süreci hızlanmaya başlar. Reikinin tüm bedensel, duygusal, zihinsel ve ruhsal rahatsızlıklarda olumlu etkisi vardır. Kemik kırıklarından soğuk algınlığına, yüksek tansiyondan, kansere kadar pek çok rahatsızlıkta güvenle kullanılabilir.

Zihinsel, duygusal, bedensel ve hatta ruhsal her tür sorunda kullanılabilen bir enerjidir ve her birinde de etkilidir.
Sorunlarımızın çoğu zihinsel ve duygusal olarak başlar, sonradan bedensel olur. Kullandığımız enerji bizim bedenimizin kendini iyileştirme kapasitesini artıran ve onu uyaran, hatırlamasını sağlayan bir enerjidir.

Reiki enerjisi sevgi dolu, yumuşak, güvenilir ve tamamen tehlikesizdir. Vücuttaki enerji akışını düzenlemek ve böylece bedenin kendisine şifa vermesini sağlamak Reiki’nin ana işlevidir. Reiki, bağışıklık sistemini güçlendirir, organların ve iç salgı bezlerinin düzenli çalışmasına destek olur, vücuttaki toksik maddelerin atılmasını hızlandırır. Kişideki stres ve gerginliği, korku, endişe, öfke gibi enerjimizi düşüren ve blokajlar yaratan benzeri duyguları, enerji kanallarındaki tıkanıklıkları gidererek ortadan kaldırır.

Öksürük, nezle, ishal, kabızlık, kesikler, yanıklar, düşmeler sonucu oluşan yaralanmalar, ülser, mide, kalp gibi hastalıklarda reikiyi kullanırız. Ama kronik hastalıklarda reikinin üst derecelerini uzun sürelerde kullanırız. Özellikle kanserde kullanılır reiki. Kanseri iyileştirici değildir, ancak yapılan tedavilere destek olarak kullanılır.

Ücretsiz olarak, randevu alarak ön görüşme yapabilirsiniz.
 
Reiki eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :
 
İzmir’deki reiki eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 
Antalya’daki reiki eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki nasıl öğrenilir - eft nasıl yapılır - reiki nedir - reiki sembolleri - reiki öğren - reiki nedir nasil yapilir - reiki sevgi yolu - reiki yaşam -

Yorumlar