Kundalini Reiki

Reiki, konsantrasyon ya da çaba gerektirmez. Ellerinizi doğru bir şekilde yerleştirdiğinizde Reiki gerektiği kadar kendiliğinden akar. İnançtan bağımsız bir şekilde etkilidir. Reiki’ye inanın ya da inanmayın o etkili olacaktır. Sadece enerjiyi reddeden kişiye akmayacaktır. Reiki ruhsal uyanış için bir kilometre taşıdır. Reiki zihinsel, fiziksel ve ruhsal düzlemlerde dengeyi sağlar. Reiki bedenimizdeki enerji kanallarını açar. Toksinleri atmamıza yardımcı olur. Reiki yöntemi gevşemenin en iyi yoludur. Stresli zamanlarınızda sizi rahatlatır ve sakinleştirir. Stresleri çözerek doğal şifaya kavuşmanızı sağlar.


Bağışıklık sistemimizi güçlendirerek hastalıklara karşı korur ve bedenimizin kendini iyileştirme gücünü artırır.


Çakralar enerji bedeninde var olan enerji organlarıdır. Enerjilerin bedenimize girmesini sağlayan kapılar olarak düşünülebilirler. Bu organların görevi evrensel enerjiyi alıp bedenin kullanabileceği frekansa dönüştürmektir. Çakralar yaşam enerjisini emip bölerek, nadiler yardımıyla sinir sistemine, iç salgı bezlerine ve kana dağıtırlar.


Her çakra vücudun değişik bölgesine enerji taşır ve o bölgeden sorumludur ancak vücut bir bütün olduğundan, bütün çakralar birbirine bağlı olarak çalışır. Bu kapılardan birinde sorun olduğu zaman, bedende enerji akışı tam olamaz ve rahatsızlıklar başlar.


Genel olarak kabul edilen, 7 tane ana çakra olduğu ve bunların yanında birçok küçük çakranın bulunduğudur. Bu 7 ana çakra bedenin ortası boyunca uzanan dikey bir çizgi üzerinde vücudun ön ve arkasında omurga ile paralel olarak yer alırlar.
Çakralar sırasıyla aşağıdan yukarıya doğru numaralandırılır. Tüm çakraların görevi farklı olup değişik isim, renk ve özellikleri vardır.


1.çakra: kırmızı,


2. çakra: turuncu,


3. çakra: sarı,


4. çakra: yeşil-pembe,


5. çakra: mavi,


6.çakra: lacivert,


7. çakra: mor-beyaz-altın.


Bu 7 çakranın her biri kendi bölgesindeki organları düzenler ve bedende bulunan iç salgı bezlerinden biriyle çalışır. Bedende biriken negatif enerjiler yine çakralar yoluyla dışarı atılır.

Ücretsiz olarak, randevu alarak ön görüşme yapabilirsiniz.
 
Reiki eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :
 
İzmir’deki reiki eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 
Antalya’daki reiki eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kundalini reiki nedir - kundalini seviye - reiki seviye - kundalini reiki 1 -

Yorumlar