Öğrenci Koçluğu Antalya

Koçluk neyi yaptığınızı, neyi yapmak istediğinizi, nerede olduğunuzu, nereye gitmek istediğinizi size fark ettiren ve yine koçluk hizmeti alan öğrencinin istekleri için neye ihtiyacı olduğunu bulmasına destek olan özel bir sistemdir.
Koçunuz size bir şey vaad etmez, size ne yapmanız gerektiğini söylemez, sizin adınıza bir şeyler yapmaz, sizde mucizeler yaratmaz. Eğer koçlukta bir mucize varsa o da koçluk hizmeti alan öğrencinin kendisi hakkında öğrendikleri, fark ettikleri, şimdi ve gelecekte bu öğrendiklerini kendi hayatı, seçimleri için kullanmasıdır.


Öğrencinin, okul yaşamını ve yaşamının diğer alanlarını düzenlemesini sağlamak amacıyla; soru sordurur, çözüm buldurur, yaratıcı düşüncelere yöneltir, harekete geçmesini sağlar. Öğrencinin kendisini tanıması ve değerlendirmesi ile ilgili farkındalığını arttırır. Ders ve okul başarısını arttırır. Hedef koyması ve hedeflerine başarı ile ulaşması konusunda yön gösterir. Yeni bakış açıları geliştirerek kendini bulunduğu yerden daha iyiye taşımasına yardımcı olur.


Ailenin, öğrenci ile doğru iletişim kurması, öğrenciyi desteklemesi, öğrencinin beklentilerine, ulaşmak istediği sonuçları gerçekleştirmesinde doğru zaman ve doğru yerde sorumluluk alması geliştirmelidir. Ancak, aile etkileşimi, bu sorumluluğun paylaşımında önem kazanmaktadır. Ailenin davranış ve yaklaşımı, onun başarısında önemli bir faktördür. Öğrencinin ailenin yardım ve desteğine ihtiyacı vardır.


Öğrenci koçluğu programına dahil olan öğrenciler ne zaman nasıl bir çalışma programı uygulayacağını bilir. Bu çerçevede hazırcılıktan kurtulup kendisi sorumluluk almayı öğrenir. Güçlü ve zayıf yanlarının farkında olup hedef ve davranış anlamında tutarlılık oluşturur.


Ücretsiz olarak, randevu alarak ön görüşme yapabilirsiniz.


Öğrenci Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :
 

İzmir’deki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için  0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 

Antalya’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için  0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.Bu makale şu konularla ilgili olabilir :öğrenci koçluğu nedir - öğrenci koçları - sınav koçluğu -

Yorumlar