Antalya Öğrenci Koçu

Öğrenci Koçu Kimdir ? Öğrenci kimliğindeki bireyin, okul yaşamını ve hayatının diğer alanlarını düzenlemesinde çözüm yaratıcı yaklaşımlarda bulunur. Ders ve okul başarısının yanı sıra, hayat başarısı konusunda yardımcı olur, yön gösterir. Yeni bakış açıları geliştirerek kendini daha iyiye taşımasına yardımcı olur.


Öğrencilerin okul, aile ve özel yaşamındaki başarı yolculuğuna profesyonel olarak koçluk yapmak isteyen bireyler, eğitimciler, danışmanlar, aileler ve kişisel gelişim profesyonelleri için düzenlenmiş bir programdır.
Öğrencinin kendisini tanıması ve değerlendirmesi ile ilgili farkındalığını arttırır. Ders ve okul başarısını arttırır. Hedef koyması ve hedeflerine başarı ile ulaşması konusunda yön gösterir. Yeni bakış açıları geliştirerek kendini bulunduğu yerden daha iyiye taşımasına yardımcı olur.


Ailenin, öğrenci ile doğru iletişim kurması, öğrenciyi desteklemesi, öğrencinin beklentilerine, ulaşmak istediği sonuçları gerçekleştirmesinde doğru zaman ve doğru yerde sorumluluk alması geliştirmelidir. Ancak, aile etkileşimi, bu sorumluluğun paylaşımında önem kazanmaktadır. Ailenin davranış ve yaklaşımı, onun başarısında önemli bir faktördür. Öğrencinin ailenin yardım ve desteğine ihtiyacı vardır.


Hedeflerine ulaşmak için doğru yolları bulamayan ve sorunların baskısı altında ezilerek yetersizliklerini korkuya dönüştüren, özellikle SBS ve LYS, YGS sınavlarına hazırlanan öğrencilerin zorlu maratonunda onlara kılavuzluk eden, profesyonel bir destek sunan, tam konsantre olmalarına, hedefe doğru biçimde yönelmelerine, zihinsel olarak rahatlamalarına ve her türlü sınavlara hazırlanmasına yardımcı olan kişilere "ÖĞRENCİ KOÇU" denir.


Ücretsiz olarak, randevu alarak ön görüşme yapabilirsiniz.


Öğrenci Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :
 

İzmir’deki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için  0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 

Antalya’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için  0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.Bu makale şu konularla ilgili olabilir :öğrenci koçluğu nedir - öğrenci koçları - sınav koçluğu -

Yorumlar