ULUSLARARASI SERTİFİKALI ÖĞRENCİ KOÇLUĞU PROGRAMI

:: ULUSLARARASI SERTİFİKALI ÖĞRENCİ KOÇLUĞU PROGRAMI

Okullara, dershanelere gidiyoruz, üstüne de özel dersler alıyoruz; fakat halen sonuca ulaşamıyoruz. Acaba sorun bizde mi? Dershanede mi, okulda mı? En büyük sorun, öğrencinin motivasyonunun sağlanamamasıdır. Her işte olduğu gibi, sınavlara hazırlık döneminde ise arzulanan sonuçların alınabilmesi için azim, kararlılık, istek oluşturulması ve hedefe odaklanmanın son derece önemli olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. İşte bu sebeplen öğrenci koçluğu eğitimini Türkiye’deki ilk öğrenci ve sınav koçu olan Cemal KONDU’dan öğrenmek  bir ayrıcalıktır! 15 yıllık tecrübesiyle size farklı bakış açıları kazandıracak mükemmel dizayn edilmiş bir eğitim ile sizler –ile buluşuyor.
Uluslararası Sertifikalı Öğrenci Koçluğu Programı eğitime katılırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden biri eğitimi veren uzman kişinin öğrettiklerini hayatına uygulayıp uygulamadığıdır. Bu açıdan “NEDEN BİZ?” sorusunun en önemli cevaplarından biri daha oluşmaktadır. Uluslararası Sertifikalı Öğrenci Koçluğu eğitimi, başarıyı kendi öğrencilik hayatına uygulayarak liseyi ve üniversiteyi birer sene erken bitiren bir eğitmen vermektedir.Eğitimi veren uzman, çok sayıda öğrenci koçluğunu Türkiye’nin çok seçkin  okul ve  kolejinden öğrenciyle başarıyla gerçekleştirmiştir. Bilgisini tecrübesiyle pekiştirmiş bir eğitmen sizinle kilit noktaları paylaşacağından bu konudaki gelişiminiz daha hızlı ve emin adımlarla olacaktır.

 NEDEN
Uluslararası Sertifikalı Öğrenci Koçluğu Programı ;


İyi öğrenci koçu olmak için öncelikle öğrenci psikolojisini detaylı olarak anlamak gerekir. Günümüz eğitim sisteminde öğrencilerin sıkıntıları ister özel okula ister devlet okuluna gitsin birbirine genel olarak çok benzemektedir. Öğrenciler ders çalışmanın sıkıcı, derslerin anlamsız olduğunu sürekli dile getirirken öte yandan da hayatın yorucu olduğunu ve derslerin ve eğitiminin gençliğini yaşamasına engel olduğunu düşünmektedirler. Öğrenci hedefsiz, isteksiz ve kararsız bir şekilde kendisine faydası olmayacak hatta zarar verebilecek çeşitli dış materyallere bilinçsizce yönelerek başarının ve hayatın ne olduğunu anlamadan yaşayacağı bir hayatta adımlar atıyor olacaktır.
Öğrencilerin sadece “bilinçli aklına” hitap ederek hedeflerinin belirlenmesi, ders çalışma programının hazırlanması kısa süreli çözümler üretse de genellikle uzun vadede bir işe yaramamaktadır. Öğrencilerin farkında oldukları problemlerinin yanında anlamlandıramadıkları hatta hiç farkında olmadıkları sıkıntılar ve problemler ise  bilinçaltlarında saklıdır. Öğrenci koçluğu sürecinde dikkatli ve özenli bir şekilde hem bilinçaltına hem de bilince yönelik yapılan çalışmalar öğrencilere büyük bir sıçrama yaşatır.

ULUSLARARASI SERTİFİKALI ÖĞRENCİ KOÇLUĞU PROGRAM İÇERİĞİ;
 
© Temel Koçluk Bilgileri
© Temel Koçluk Becerileri   
© Koçluk Modelleri ?
© Eğitim Koçluğu ?
© Öğrenci Koçluğu ?

© İş-birlikçi koçluk ?

© Koçluğun 3 desteği o Değerler o İnançlar o Hedefler ?

© Koçluk Süreci ve Yapısı

© Koçluk Sanatı ?

© Etkin Dinleme ve Soru SormaTeknikleri ?

© Hedeflerle Çalışma ?

© Sonuç odaklılık ?

© Başarı için erişilebilir hedefler koyma ve Öncelikleri Belirleme ?

© Bireysel ve Kurumsal hedeflere ulaşma ?

© Koçluk Engelleri ?

© Koçluk Uygulamaları ?

© Etkili İletişim

© NLP İletişim Modeli ?

© Meta Model Dil kalıpları ?

© Pozitif Geri-bildirim verme ?

© Uyum ve Güven Sağlama ?

© Empati Kurma ?

© Kalibrasyon ve Duyusal Keskinlik ?

© Düşünme

© Algılama

© Öğrenme Modelleri

© Görsel Öğrenenler

© İşitsel öğrenenler

© Dokunsal öğrenenler ?

© Gözle erişim ipuçları Başkalarının düşünme biçimini anlamak ?

© Meta Programlar

©  Öğrenmeyi Öğrenme Teknikleri
 

© Motivasyon stratejileri
 
© Zihinsel ve Duygusal hazırlık teknikleri

© Rahatlama egzersizi
(Her bir modülle ilgili detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bizi arayın ya da biz sizi arayalım..)

Uluslararası Sertifikalı Öğrenci Koçluğu Programı Kimler Katılabilir ?

Çocuklarını daha iyi anlamak isteyen ve yardım etmek isteyen anne-babalar, mevcut mesleklerine koçluğu ilave etmek ya da mevcut mesleklerinde koçluğa yönelmek isteyen kişiler için uygundur.  Devlet okulları, özel okullar, üniversiteler, merkezler ile dershanelerde görev yapan ya da özel ders verene öğretmenler, öğrencilerle çalışan diğer eğitim alanlarındaki eğitmenler, rehberlik öğretmenleri, koçluk becerilerini öğrenci ile çalışarak eğitim alanında kullanmak isteyen profesyoneller Uluslararası Sertifikalı Öğrenci Koçluğu Programa katılabilirler.

Uluslararası Sertifikalı Öğrenci Koçluğu Programı Detayları:

© Eğitimin ismi: Öğrenci Koçluğu Sertifika Eğitimi

© Eğitimci: Cemal KONDU.

© Eğitimin süresi: 70saattir.

* SERTİFİKA: Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafından Uluslararası  Öğrenci Koçluğu sertifikası verilecektir.
* DÖKÜMAN:Kursa katılan her katılımcıya Öğrenci Koçluğu seminer dokümanları verilecektir.
 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :öğrenci koçluğu sertifika programı - öğrenci koçu olmak - öğrenci koçluğu sertifikası - öğrenci koçluğu - öğrenci koçu -

Yorumlar