NLP Ne İşe Yarar

NLP ile siz neyi başaracaksınız?
Kişisel performansınızı, istediğiniz anda istediğiniz düzeye çıkarabileceksiniz. İletişim alanında iseniz, vücut dilinizi, sesinizin tonunu, en yüksek kapasitede kullanabileceksiniz ve çok kısa sürede istediği sonucu alabilen bir iletişim uzmanı olacaksınız.

 Kısacası; iş yaşamınızda kaliteyi yakalayacaksınız.

Birçok insan mesleki yaşamlarından memnun değillerdir. Kendilerine, kariyerlerinde gerçekten istediklerinin ne olduğu sorulduğunda, ne cevap vereceklerini bilememektedirler.

İnsanların yaşamları süresince ne istedikleri, önemli sorulardan birisidir. Genelde insanlar, istemedikleri problemler üzerinde odaklanmaya eğilimlidir. NLP, insanın amaçlarına kısa sürede ulaşması ve problemlerine çözüm getirmek için hedefler oluşturmasını sağlar.NLP, herhangi bir şeyi sunarken veya insanlarla iletişimde bulunurken tümden uyumlu ifadenin kullanılmasını önerir. Zihinsel uyum iç huzuru; Fiziksel uyum ise sağlığı temsil eder. Uyum aynı zamanda mükemmel ilişkiler kurmak için elde edilmesi gereken bir beceridir. Bunun için sorulması gereken sorular şunlardır:

Neyi gerçekleştirmek istiyorum?
Mesajımı iletmenin en iyi yolu nedir?
Uyumlu ilişkiyi nasıl gerçekleştirebilir ve sürdürebilirim?
İletmek için en iyi kişi ben miyim?
Karşımdakiler beni nasıl algılarlar?

NLP, bu alanda sonuç olarak isteklerimizi olumlu sözcüklerle ifade etme, bilinçsiz tüm davranışlarımızın yönlendirildiği yer olan beynimize doğru mesajı vermekle kalmaz, kendimizi daha iyi hissetmemizi de sağlar.

 

NLP Eğitimleri ile detaylı bilgi için burayı tıklıyarak veya  0(232) 422 59 54 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp practitioner eğitimi - nlp practioner - nlp practitioner - nlp - eğitim - nlp eğitimi - -

İlgili Diğer Yazılar

Yorumlar