NLP HAKKINDA BİLGİ

:: NLP HAKKINDA BİLGİ

NLP Eğitimi almaya karar vermek üzere olan kişilerin kafasında bazı soru işaretleri olabilir.
NLP NEDİR?
 
NLP Nedir? What is Neuro Linguistic Programming : NLP'nin popülerliği 1970'lerin ortalarından beri artmaktadır. İletişim, ticaret, kişisel gelişim ve psikoterapi alanlarında birçok uygulamaları vardır. NLP(Neuro Linguistic Programming) yani sinir dili programlaması. İnsanın  mükemmelliği üzerine yapılan bir bilimdir NLP. NLP(Neuro Linguistic Programming), Kendimizi daha iyi tanımamıza ve deneyimlerimizi daha iyi anlamlandırmamıza ve başkalarıyla daha verimli bir iletişim kurmamız için yardımcı olacak bir bilgi veriyor. NLP(Neuro Linguistic Programming), aynı zamanda kendi iç ve dış uyumu sağlamamıza neden oluyor. Yani olduğumuz gibi görünmeyi sağlayabiliriz artık.  Geçmiş oluyor çünkü NLP(Neuro Linguistic Programming) ile günlük yaşamımızda engel bütün duygusal ağırlıkları ortadan kaldırabiliriz. NLP(Neuro Linguistic Programming), ile her istediğimizi yapmak ve istediğimiz yere ulaşmak mümkün. 'Olmuyorsa' olmamasını ben seçiyorum demektir.

NLP(Neuro Linguistic Programming) İşe Yarar


NLP(Neuro Linguistic Programming) ile siz neyi başaracaksınız?
Öğretmen yada öğrenciyseniz, bilinç altına yönelerek daha hızlı ve etkin eğitebileceksiniz.

Yaşam koçu yada Danışman iseniz, uzmanlığınızı pekiştireceksiniz ve daha çok tercih edileceksiniz.

NLP(Neuro Linguistic Programming) konusunda uzman olmak istiyorsa, kısacası,  meslek edinmek istiyorsanız, NLP practitioner, NLP master practitiner ve NLP trainer eğitimleri uluslararası   geçerli olan sertifikalar ile bir profesyonel olabilirsiniz.

Müşteri temsilci yada satış ve pazarlama konusunda çalışıyorsanız daha fazla uzmanlaşmak istiyorsanız,  ve müşterilerinizin stratejilerine göre satış yapabileceksiniz; ikna ve pazarlık gücünüz gelişecek, işinizde arzuladığınız

Yönetici iseniz, ekibinizin herhangi bir direnç ile karşılaşmayan lideri olacaksınız.

Kişisel performansınızı, istediğiniz anda istediğiniz düzeye çıkarabileceksiniz.

Sahne dünyasındaysanız, sahne becerilerinizi en rafine düzeyde kullanabileceksiniz; sunumunuzu profesyonelce dizayn edebileceksiniz; dinleyicilerinizi bilinç altı düzeyde etkileyebileceksiniz.

Anne yada baba iseniz, çocuklarınızla daha uyumlu, kalıcı ilişkiler kurabileceksiniz ve çocuklarınız istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz.

Her ne iş yapıyorsanız yapın, hayatın tamamında iletişim halinde olduğunuzda, insan ilişkilerinizi daha etkin hale getirebilir ve  vücut dilinizi, sesinizin tonunu, en yüksek kapasitede kullanabileceksiniz ve çok kısa sürede istediği sonucu alabilen bir iletişim uzmanı olacaksınız.

NLP(Neuro Linguistic Programming) İş Yaşamınızda Size Neler Sağlar?

Hedef belirlemek: NLP(Neuro Linguistic Programming), Tüm duygu, düşünce ve davranışlarınızı harekete geçirecek hedeflerinizi nasıl belirleyebilirsiniz?

Duyguları yönetmek: NLP(Neuro Linguistic Programming), İş yaşamınızdaki olumlu duygularınızı artırmak ve olumsuz duygularınızdan kurtulmak performansınızı ne kadar artırır?

Kişisel motivasyonu sağlamak: NLP(Neuro Linguistic Programming) Kendinizi en iyi şekilde motive etmeyi öğrenmek başarınızı ne kadar artırır?

Davranış ve alışkanlıkları yönetmek: NLP(Neuro Linguistic Programming) Hedeflerinize götürmeyen davranış ve alışkanlıklarınızı değiştirmek ve yerine hedefe götürecek olanları oluşturmak size ne avantaj sağlar?

Ekip içi iletişim ve ilişkileri geliştirmek: NLP(Neuro Linguistic Programming) Yönetici, iş arkadaşı ve astlarınızla iletişim ve ilişkilerinizi geliştirmek ekip başarınızı nasıl etkiler?

Satış hedeflerine ulaşmak: NLP(Neuro Linguistic Programming) Müşterileriniz ile iletişim ve ilişkilerinizi geliştirmek satış hedeflerinize ulaşmanızı nasıl etkiler?

NLP(Neuro Linguistic Programming), geliştirdiği araç ve tekniklerle iş dünyasında değişime hızlı uyum sağlayan ve çalışanlarının performanslarını sürekli artırıp pazarda rekabet avantajı yaratan öncü şirketlere hizmet etmeye devam etmektedir.
 
NLP(Neuro Linguistic Programming) Eğitimi almak yaşam kalitemi ve yaşamdaki sorunlarımı çözer mi?
 
NLP(Neuro Linguistic Programming)  Eğitimlerinin hedefi, farkındalık sağlamak, duygu ve düşüncelerimizi güçlendirmek aynı zamanda yaşam kalitenizi yükseltmeyi hedefler.
NLP(Neuro Linguistic Programming),  Eğitimlerine katıldığınızda, pozitif ruh haline kendi kendinize nasıl ulaşacağınızı öğrenirsiniz.
Sorunlarımızın düşünce boyutunda sebeplerini  ve çözümlerini öğrenirsiniz.
NLP Eğitiminin hedefi  farkındalık ve yaşam kalitenizi yükseltir ve  bu sayede  yaşamınızdaki sorunlarımız da çözülür
 
NLP(Neuro Linguistic Programming) nasıl bir tekniktir.
 
NLP(Neuro Linguistic Programming)  teknikleri  kesinlikle bir tedavi yöntemi değildir. NLP(Neuro Linguistic Programming), kendi kendimize uygulayabileceğimiz, düşünce ve davranış tekniklerini kapsayan bir iletişim modelidir.
Bununla birlikte, kişi duygusal ve düşünsel açıdan güçlenince, pek çok sorundan da kurtulmuş olur.
 
NLP(Neuro Linguistic Programming)  eğitimlerinden sonra Sertifika alacak mıyım?
 
Evet. NLP(Neuro Linguistic Programming)  Eğitimin sonunda, Uluslararası geçerli "NLP Diploma","NLP Practitioner", "NLP Master Practitioner eğitimi", "NLP Trainer Eğitimi" sertifikaları alabilirsiniz.NLP sertifikaları dünyanın en saygın NLP Enstitüsü olan, MTI (Mind Training İnstitute)`ye aittir. Sertifikanız, Uluslararası geçerli bir numara ile, MTI (Mind Training İnstitute)` veritabanına kaydedilir.

NLP(Neuro Linguistic Programming) Eğitime herkes katılabilir mi?

NLP(Neuro Linguistic Programming)   Eğitime herkes katılabilir. Çünkü NLP felsefesinde, "kısıtlama" diye bir kavram yoktur. Eğitimlerimize hemen her yaştan, her meslek grubundan insan katılmıştır.

NLP(Neuro Linguistic Programming)  Eğitimi  hayatımda neleri değiştirecek?

Çok klişe bir deyiş vardır, "Bu kitaptan sonra hayatım değişti" yada "Bu eğitimden sonra hayatım değişti"  Bir çok insana ilk duyduğu anda anlamsız gelse de, bu eğitimden sonra insanın yaşamı değişir. Olaylara bakış açınız değişmeye başlar. Elbette ki, değişim süreciniz size de çok bağlıdır. NLP(Neuro Linguistic Programming)   sadece bir eğitim değil, bir yaşam tarzı olarak görüldüğünde, hayatınız bir mucizeye dönüşebilir

Peki ya NLP(Neuro Linguistic Programming)  eğitimden sonra?

NLP(Neuro Linguistic Programming)   Eğitimleri, farkındalık, uygulama becerileri gibi teknik bilgileri ve aynı zamanda sizi güçlendirecek motivasyonu verir. Ama en önemli zorluk eğitimden sonra başlar. NLP(Neuro Linguistic Programming)  Eğitimi hayatınıza uygulamak zorundasınızdır.  SAYGIN NLP  DANIŞMANLIK INTERNATIONAL olarak, NLP(Neuro Linguistic Programming)   eğitimi sonrasında da tüm katılımcılarımızın yanında olmaya çalışırız.  Kritik süre dediğimiz, ilk birkaç ay teknikleri uygulamaya devam ederseniz, gerisi kendiliğinden gelecektir.

Ya NLP(Neuro Linguistic Programming)  eğitimdeki konuları uygulayamazsam?

NLPEğitimlerimizdeki konu başlıklarını ve uygulamaları, NLP(Neuro Linguistic Programming)   hakkında hiçbir şey bilmeyen birisi bilme anlayabilir.
NLP`yi öğrenmek kolaydır. Zor olan, uygulama ve hayata geçirme konusundaki disiplindir.
Eğer bunu başarırsanız, eğitimden %100 verim alır ve bütün yaşamınız boyunca faydalanırsınız.
NLP Eğitimleri hakkında ayrıntılı bilgiye 0.232.422.59.54 numaralı telefondan ya da

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp - nlp nedir - nlp hakkında bilgi - nlp eğitimi -

Yorumlar