ONLİNE REİKİ EĞİTİMİ

REİKİ NEDİR;Reiki dünyada gerek şifa, gerekse ruhsal gelişim amacıyla kullanılan evrensel yaşam enerjisidir. Koşulsuz sevgi ile kullanılır.
Reiki en temel şekliyle, bu enerjiye açılmış (inisiye edilmiş) bir kişi tarafından, ellerini bedenin üstüne koyarak kendine ya da başkalarına aktarılması ile kullanılır.
Reiki iyi olma haline dayanan bir zihin - ruh - beden birlikteliğidir. Bizi evrensel yaşam enerjisinin farkındalığına ve şuurlu yaşamaya yöneltir. Yani Reiki; fiziksel ve ruhsal şifa tekniğidir. Tek ölçüt sevgi ile kullanmaktır. Son derece güçlü fakat bir o kadar da basit, güvenli olup bir (Reiki Master'ı tarafından insiye edilen)herkes tarafından kullanılır.
Reiki modern tıp yöntemlerinin yerine kullanılmaz. Ancak birlikte kullanıldığındabirçok bedensel, ruhsal, zihinsel sorunun çözümünde etkili olur.

REİKİ İLE NELER YAPABİLİRSİNİZ?
Hayatımdaki sıkıntılarımı halletmek için elime her türlü donanıma sahip bir alet edevat kutusu verilmişti. Bu kutuda neler mi vardı? Öncelikle bana her an doğruyu söyleyen, beni sevgiye, sevgiyle yönlendiren bir "içses". Onun dışında Reiki, korkuları sevgi enerjisine döndürmek için yapılan meditasyonlar, negatif bilinçaltlarımı bulup yerlerine sevgi sözcükleri yerleştirmek, karma temizlikleri ve tabii affetme, yani geçmişte yaşadığım her anı sevgi enerjisine dönüştürmek. Hepsinin de özü sevgiydi. Hepsinin de özünde sevgiye ulaşmak vardı. Herhangi bir sıkıntım olduğunda alet edevat çantamı açıyor kullanmam gereken aletleri çıkartıyor ve sorunumu çözüyordum. Bazen tek bir alet yetiyordu. Eğer trafikte korna çalan taksiciye kızmışsam, arkadaşım ters bir laf etmişse, ya da işte bir terslik olduysa, o an buna neden olan zihni ya da korkuyu buluyor, anda çalışıyor, öfke, endişe gibi o andaki negatif duygum neyse sevgiye dönüştürüp ana devam ediyordum. Bazen de çantadaki tüm aletleri tek tek kullanarak daha uzun bir çalışma yapmam gerekiyordu.
UZAKTAN EĞİTİM NASIL YAPILIR?
 
Dikkatimizi verebildiğimiz her yere ve her düşünceye enerji göndermemiz mümkündür.  Reiki de, enerjileri kullanarak uyguladığımız bir şifa yöntemi olduğundan, birebir eğitimle olduğu gibi uzaktan eğitim yapılabilir. ABD. Avrupa, ve tüm dünya’da  bunun uygulaması yapılmaktadır. Yurtdışında uzaktan eğitim veren çok önemli okullar, enstitüler ve kuruluşlar vardır ve birçoğu sadece uzaktan eğitim vermektedir.
Birebir eğitimde, bilgileri eğitmen anlatırken; uzaktan eğitimde, ders notlarını sizin okumanız gerekmektedir. Uyumlama yine uzaktan yapılır ve bunun için eğitmenle öğrenci arasında bir randevulaşma olur. Ders notları ve sertifika da, talebe  mail yada kargo vasıtasıyla ulaştırılır.
İki eğitim arasında etki anlamında bir farklılık yoktur. Uzaktan eğitimle, bir şifacı olmak için gereken zamandan ve paradan tasarruf etmeniz söz konusudur.

İZMİR REİKİ EĞİTİMİ:
Eğitim 3 aşamadır.
1. DERECE REİKİ EĞİTİMİ: Reiki eğitiminin temelidir. Reiki 1. aşama insiasyonu kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisine açar. Ellerdeki çakralar açılarak, ellerin şifa niyetiyle, sevgiyle enerji akıtması sağlanır.
2. DERECE REİKİ EĞİTİMİ :Kişinin şifa için aktardığı enerji artar. Bu aşamada Semboller yardımıyla uzağa şifa enerjisi gönderebilirsiniz.
3. DERECE REİKİ EĞİTİMİ: Öğretmenlik düzeyidir. Bu da iki aşamada alınır. Önce 3. dereceye inisiye edilir, sonra da "master"ı verilir.Bu aşamadan sonra artık siz de bir Reiki eğitmenisiniz ve başkalarını inisiye edebilirsiniz.

Program Yönetmeni : ÖNDER ERGİN (Kişisel Ve Kurumsal Gelişim Uzmanı)

NOTLAR;
© Katlım ücreti :
REİKİ 1: 150TL
REİKİ 2: 200TL
REİKİ 3: 300TL
 
ONLİNE  REİKİ KURSLARI- ONLİNE REİKİ EĞİTİMLERİ VE
SEMİNERLER İÇİN AYRINTILI BİLGİ:
SAYGIN NLP&INLPTA DANIŞMANLIK INTERNATIONAL
( İzmir Kişisel Ve Kurumsal Gelişim Akademisi)
 Kıbrıs Şehitleri CAD. No: 30 EBRU APARTMANI Daire: 11
Alsancak - İzmir

Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224
sitemiz:www.sayginnlp.com
©Not: Eğitime katılan herkese stres yönetimi hakkında kişiye özel olumlama cdleri hediye edilmektedir.
 

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Reiki kursları izmir - İzmir reiki kursları - reiki - reiki 1 - reiki master - reiki 3 - reiki 2 - kundalini reiki - karuna reiki - reiki kursu - reiki ankara - rei ki - online reiki 1 eğitimi - reiki 1eğitimi online - online reiki 2 eğitimi - reiki 2 eğitimi online - online reiki 3 eğitimi - reiki 3 eğitimi online -

Yorumlar