Motivasyon ve Nöro-Linguistik Programlama (NLP)

MOTİVASYON

 Motivasyon ve Nöro-Linguistik Programlama (NLP)
 
Nöro-Linguistik Programlama (NLP) karmaşık görünür, fakat insanların yanlış davranış kalıplarını terk etmelerini ve böylece kendilerini yeniden programlayabilmeleri için güç bulmalarını sağlar. Sınırsız Güç adlı kitabında Anthony Robbins, NLP'yi 'hem sözlü hem sözsüz dilin sinir sistemimizi nasıl etkilediğinin incelenmesi... kısaca, istediğiniz sonuçları üretmek için beyninizin en uygun şekilde nasıl çalıştırılacağı bilimi' olarak tanımlamaktadır.
NLP'nin işlevi, davranışınızı neyin tetiklediğini ve görsel, işitsel veya kinestetik (dokunma) yönelimli bir kişi olup olmadığınızı belirlemeniz konusunda kendisini gösterir. Örneğin, görsel yönelimli bir kişi çoğunlukla görsel dil kullanır: "Sorunu görüyorum...", "Bana öyle görünüyor ki...." gibi. Bu bilgiyi kullanan yeniden programlama sistemi, davranışta hızlı değişiklikler oluşturan öğrenme tekniklerini, tarzlarını ve müdahaleleri kapsar.
NLP yönetici bireylerin eğitiminde, onların daha başarılı olmalarına yardımcı olmak için kullanılmaktadır. NLP bir
 
güçlendirme yöntemidir. Eylemlerini biçimlendirmeleri veya ilk anda eyleme geçmeleri için insanların potansiyellerini anlamalarını sağlayan bir araçtır. Bu teknikler zihinsel faaliyetlerin nasıl yönlendirileceğini ve daha yararlı, olumlu bir zihinsel duruma dönüştürüleceğini gösterirler.
 
DERLEYEN...E EDİTÖR
İletişim:bilgi@gencogrenci.com

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kişisel gelişim - koçluk - özgüven - danışmanlık - iletişim - başarı - eğitim - nlp - motivasyonu artırma - kişisel gelişim ve motivasyon - iletişim ve motivasyon - motivasyon - motivasyon sözleri - motivasyon nedir - motivasyon teknikleri -

Yorumlar