Kurumsal Koçu

Kurumsal koçluk ile vizyon, misyon ve hedefler belirlenir. İşletmelerin bulunduğu nokta ile hedefleri arasındaki mesafe saptanır ve tüm çalışanlar, işletmenin hedeflerine odaklanır. Stratejik planlama yapılır ve yol haritaları oluşturulur. Organizasyon koçluğunda kurum içi“iletişim” ve “takım ruhu” esastır.

Aile şirketlerinin kurumsallaşmaya geçiş sürecinde, piyasa dinamikleri ile hareket edebilme kabiliyetinin ve verimliliğin artırılması, kaynak yaratmak, büyüme, kurumsal koçluğun kullanıldığı en önemli alanlardır. Bunun yanı sıra daha büyük şirketlerde yönetim kademelerinin geliştirilmesi, satış, üretim, hizmet departmanlarının etkinliğinin artması konusunda koçluk uygulamaları yapılmaktadır.Yönetim kademelerinde ise liderlik ve yönetim becerileri gibi konulara odaklanılmaktadır.Kurumsal koçluk, seanslar halinde gerçekleştirilen bir programdır.

Sistemi Kimler Uyguluyor?

Bireylerin yanı sıra, kurum ve organizasyonlara da hedeflerine ulaşmaları konusunda kurumsal koçluğun faydası görülerek istenilen hedeflere ulaşma, potansiyelin artması ve çalışanların takım ruhu ile takıma ve işe adapte olmaları ile mükemmel sonuçlar elde edilebilir.

KURUMSAL KOÇLUK  PROGRAMININ KAZANIMLARI

- Zamanı verimli kullanmayı  öğrenmek.

- Stresi kontrol edebilmeyi başarmak.

- Hedef belirleyerek kişisel ve kurumsal vizyonu saptamak.

- Bakış açısını geliştirerek esnek düşünebilme yeteneği kazandırmak.

- İletişim becerileri ile beden dilini etkin kullanabilmek

- Sunum metotları ile ileri hitabet tekniklerini öğrenmek.

- Motivasyon stratejileri ile sinerji oluşturmak.

- Kişisel kaynaklarının farkına vararak özgüven kazanmak.

- Uygulamalarla kurumdaşlık ve biz bilincine sahip olabilmek.

Kurumsal Koçluk Hizmetinin Faydaları Nelerdir?

• Kurumun var olan iç gücünü ve potansiyelini ortaya çıkarmak ve geliştirmek

• Kurum çalışanlarının kendine olan inancını, güvenini, sevgi ve saygısını yükseltmek; motivasyonlarında gözle görülür bir
artış sağlamak

• Kurumun artan performansı sayesinde verimliliğini yükseltmek

• Kurum çalışanlarının sorumluluklarına sahip çıkıp; kendi duygularını tanıyıp yönlendirmesini sağlayarak kişisel değişim-dönüşüm ve gelişiminde sıçrayış yaptırmak

• Kurum çalışanlarının öğrenme ve öğrendiğini uygulama potansiyelini arttırmak; kendine has özelliklerini ve yeteneklerini tespit ederek bu alanlara yönlendirmek; aile, sosyal ve is çevresindeki ilişkilerini geliştirmek; zamanını verimli kullanmasını sağlamak;  yaşama karşı pozitif bakışlı, esnek ve hoşgörülü olmasını sağlamak

• Her şeyden öte Kurum çalışanlarının “ Yasam Başarısı”na ulaşmasına yardımcı olmaktır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Kurumsal Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için  0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Kurumsal Koçluk tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kurumsal koçluk - Kurumsal Koçluk Nedir - -

Yorumlar