Kurumsal Koçluk

Kurumsal koçluk kurumların şuan bulundukları nokta ile hedefledikleri nokta arasındaki açıklığı kapatmaya yarayan bir araçtır. Koçun bu hizmet modeli içinde verebileceği eğitimler kurum çalışanları için “Temel Koçluk Becerileri” ve “İç Koç Yetiştirme” eğitimleridir.

Şirketler çalışanlarıyla bir bütün olup var olan sistemlerdir. Kurumlarda ki çalışanlar şirketleriyle bütünleştiği, kendilerini kurumlarıyla özleştirdikleri noktada değişim, dönüşüm ve gelişim söz konusu olmaktadır. Değişim kaçınılmazdır. Yaratıcılık, strateji geliştirme ve ilhamı tetikleyen, hem bireyler arasında  hem de kurumlarda ki departmanlar arasında,  çalışma süreçlerine bakışı ve verimi sağlayan özel bir koçluk programıdır.

Aile şirketlerinin kurumsallaşmaya geçiş sürecinde, piyasa dinamikleri ile hareket edebilme kabiliyetinin ve verimliliğin artırılması, kaynak yaratmak, büyüme, kurumsal koçluğun kullanıldığı en önemli alanlardır. Bunun yanı sıra daha büyük şirketlerde yönetim kademelerinin geliştirilmesi, satış, üretim, hizmet departmanlarının etkinliğinin artması konusunda koçluk uygulamaları yapılmaktadır.

Yönetim kademelerinde ise liderlik ve yönetim becerileri gibi konulara odaklanılmaktadır.
Kurumsal koçluk, seanslar halinde gerçekleştirilecek bir koçluk programıdır.

Kurumsal Koçluğun Kuruma Katkıları;

Liderlik.
Vizyon geliştirme,
Karar verme süreçlerine dair yaklaşımlar,
Motivasyonu güçlendirme,
Kariyer beklentilerine ulaşma,
Kurumdaki bireyler arasındaki uyum sağlanması,
Kişilerin zaten içinde var olan liderlik becerilerinin ortaya çıkarılması,
Olayların içten ve dıştan bakarak değerlendirilmesi,
Performanslarının değerlendirilmesi,
Hedef koyma ve uygulama kolaylıkları sağlar.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Kurumsal Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için  0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kurumsal koçluk - Kurumsal Koçluk Nedir - -

Yorumlar