Kuantum Şimdiki Zaman Enerjisi

Eski bir atasözü vardır: "Bugün bize verilen bir hediyedir, o yüzden ona present denir". Bu söz sevimli bir deyiş gibi görünebilir ama içindeki gerçek enerjiyi anlamak çok önemlidir: Yaşadığımız her an, kendi enerjik gerçekliğimizi yaratırız. Doğrusu bilinç yaratma sürecinde başka yolumuz yoktur. Her saniyeyi değerli kılan budur. Şimdiki zaman fırsatlara açılan penceremizdir. Bize yaşamlarımızda farklılık yaratan yeni yaklaşımlar belirleme fırsatı tanır. Şimdiki zamanın mükemmel manyetik enerjisi, geleceğimizi değiştirme gücüdür. Her saniye Evrensel bir armağandır.
Ama öylesine fırlatıp attığımız bir çok anımız vardır. Günbatımını seyretme nimetine sahip olmamıza rağmen bunu fark edemeyecek kadar meşgul insanlarız. Evren bize hediyeler, belki de rahatlama fırsatı sunuyor. Biz ise bunu göremeyecek kadar endişeliyiz ve bu anları hiç düşünmeden çöpe atıyoruz. Arkadaşlarımızla eğlenme fırsatını, işimiz ve diğer sorumluluklarımız yüzünden yeterince değerlendire-meyiz. Eğer birine sürekli olarak hediye yolluyorsanız ve o da bu hediyeleri sürekli olarak bir kenara atıyorsa ne yaparsınız? Elbette hediye yollamaktan vazgeçersiniz!
Bir kenara attığımız her an bir reddediştir, kendi hayatımızı acımasızca reddetmiş oluruz ve evren de bize yanıt olarak arzularımızı yok eder. Ama her anın değerini bilirsek, bize sunduğu güzelliğin, inceliğin, bereketin farkına varırsak enerjimizi ve gelecekte karşılaşacaklarımızı derhal değiştiririz.
Çoğumuz zamanımızı olduğumuz yerden başka bir yerde, gelecekteki olaylar için endişelenerek ve geçmişteki zorlukları düşünerek geçiririz. Peki sürekli olarak geçmişi düşünür ya da geleceği tahmin etmeye çalışırsak ne olur? Şimdiki zamanın potansiyel gücünü kaybederiz. Eğer zihnimiz bir ileri bir geri gidip durursa doğru zihinsel ve duygusal enerji hareketini yakalayamayız.
Şimdiki zaman yolcusu
Genellikle şimdiki zamanda yaşamayı istemeyiz, çünkü dikkatimizi vermeye değmeyecek kadar özel olmadığını düşünürüz. Bu yaklaşım zamanı daha iyi bir şeyin olmasını bekleyerek geçirmektir. Hayatımızı gerçekten mutluluk verici durumlara çok az rastladığımız, hiç bitmeyen vasat ve sıkıcı olaylar serisi olarak görürüz. Bu özel günlerin gelmesini beklerken can sıkıntısı hisseder, çevremizde olup bitenlere karşı ilgisizlik, hatta belki kızgınlık ya da nefret içinde yaşarız.
Ben buna mola almak diyorum: günlük hayatın istek ve mutluluk getirmediğine karar vermek. Hoş ama çabucak geçip giden, can sıkıntımızı geçici olarak dağıtacak olayları beklerken moladayızdır. Diğer yandan bazı insanlar bütünüyle günlük hayatlarının içinde olmalarına rağmen mutlu değildirler. Bu zamanı öfkeli, umutsuz ya da sıkıntılı bir şekilde geçirirler.
Ne yazık ki bir çok insan dünyaya bu bakış açısıyla bakar, daha iyi bir şey olana kadar beklemeyi tercih eder. Bu bakış açısı hayatı yalnızca bir yük olarak gören kökleşmiş bir tutuma dönüşebilir.
Bu nasıl mutsuz bir bilinçlilik yaratır ve bundan nasıl bir gerçeklik çıkar? Eğer hayatınızın dikkate değer dönemlerini sürekli olarak göz ardı ediyor ve değersiz buluyorsanız, karşılığında yalnızca ihmal görür ve asla takdir edilmezsiniz. : Şimdiki zamanı reddetme varlığınızla ilgili bilinç eksikliğine neden olur.
Kendinize şunu sormalısınız: Zamanımı bekleyerek, zorunluluklarımı yerine getirerek geçiriyormuş gibi mi hissediyorum? Yaptığınız şey ne olursa olsun şimdiki zamanı değerlendirme ve buradan olumlu bir enerji yaratma seçeneğiniz (175 her zaman vardır. Bu seçim, değerlendirme ve var olma titre-simlerinin her şeyi değiştirebilecek mükemmel bir enerji girdabı yaratmak ]§in bir araya gelmesiyle gerçekleşir. Bu an başka bir şeye giden yolda anlamsız bir moladır ve hem kendini hem etrafını aydınlatmak için çalıştırılmayı bekleyen bir elektrik santrali gibidir.
Yeni bir algıya, bakış açısına eriştiğiniz her an enerji üretiminizde yeni bir değişiklik yaparsınız. Eğer doğru, sevecen ve neşeli bir bakış açısı seçtiyseniz sahip olduğunuz bütün güçlerle yüklenirsiniz. Ne yaptığınızın önemi yoktur, işe gitmek ya da ufak tefek ev işleriyle uğraşmak gibi sıkıcı bir işle bile meşgul olsanız o anın değerini görmeyi seçersiniz. Bu an gerçekten önemlidir. Enerji alanına giden yoldur ve bu olanağa sahip olduğunuz tek andır.
 

DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:bilgi@gencogrenci.com

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kuantum teorisi - kuantum yaşam - kuantum teorisi - kuantum çekim yasasi - Kuantum Şimdiki Zaman Enerjisi -

Yorumlar