Kuantum İyimserlik Enerjisi

İkinci önemli çekim enerjisi iyimserliktir. Her şeyin iyi gideceği beklentisiyle ve olumlu tahminlerde bulunmakla ilgilidir. Bir önceki bölümle, yani güvenle de yakından ilişkilidir, çünkü iyimser biri için kendine güvenmek, güvenli biri için de iyimser olmak daha kolaydır. Dolayısıyla bu enerjilerinden herhangi biri üzerine çalışmanız, diğeri ile de iç içe olmanız anlamına gelir.
İyimserlik ile ilgili özel bir durum söz konusudur. Şu anda ne olursa olsun dünyanın karşınıza iyi şeyler çıkaracağına dair huzurlu bir güven. Bu umut dolu beklenti bilincinizin önemli bir parçasıdır, çünkü olumlu beklentiler dinamik ve yaratıcı bir farkındalık yansıtır. İyimser bir bakış umutları gerçeğe dönüştürür ve Evrensel nimetleri kendine çeken canlı, güzel bir enerji üretir.

Korkuyla hayattan çekilmek mi akışın içinde zenginleşmek mi?
Kötümser insanlar, bunun farkında olmasalar bile bilinçlerini korkuyla doldururlar. Korkuyla ve olumsuz beklentilerle kendilerini öyle yiyip bitirirler ki olaylara farklı açıdan bakma seçenekleri olduğunu bile unuturlar.
Ama iyimser insanlar endişelerinin gidişatının farkına varırlar. Bu endişelerin ne zaman kontrollerinden çıktığını fark ederler v£v bilinçli olarak onları engellemeyi denerler. İyimser bir insan "Yâ her şey iyiye giderse?" diye düşünür, kötümser biri İse "Ya her şey mahvolursa?" diye.
Bu durum kötümser bireyin kendi enerjisiyle yarattığı bir kehanete dönüşür. Bütün zihinsel ve duygusal örneklerde olduğu gibi kendi titreşiminiz evrendeki benzer titreşimleri kendilerine çekerler. Kötümser biri felaketleri düşünür, en kötüsünün gerçekleşeceğini var sayar, sürekli olarak korku ve şüphe enerjisi üretir. Kaçınılmaz olarak korktuğu sonucun ta kendisini çeker. Bu kısır döngüye yakalanmak korkunç derecede kolaydır. Endişe zarar verir, bu da endişenin devamını sağlar. Bu şekilde korku çözüm ve başarı enerjilerine engel olur.
İyimserlik daha ümit verici beklentileri getiren olumlu sonuçlar üretir. İyimser bir tutum, sonuçlar biraz yavaş gelse de sizi hayatınız boyunca taşıyacak olan mutluluğu yaratır. Gerçek iyimserlik -umut ve olumlu beklenti tutumu, ne olursa olsun sizi, kişisel r karar ve Evrensel çözümün büyülü kavşağına, Akış'ın içine sokar.
Hangi tutumu sürdürmek istiyorsunuz? Korku içinde mi yoksa akış içinde mi yaşıyorsunuz? İyimserliğe mi yoksa karamsarlığa mı daha eğilimli olduğunuzu anlamak için aşağıdaki listeyi inceleyin.
Karamsar    İyimser
Zamanının çoğunu korku ve endişe içinde geçirme eğilimindedir    Şimdiki zamanda rahattır, geleceğe güvenir.
Olumsuz bir olayı hayatını değiştirecek, engel olunması imkansız bir olay gibi görür. Kişisel problemlerden uzak durur ve onların geçici olduğunu düşünür.
Güçsüz, hiçbir şeyi başaramayacak gibi hisseder. Halledilebilir çözümler arar ve harekete geçer.
Çok sinirli olmaya ve sürekli rahatsız hissetmeye eğilimlidir. Daha doğal ve içten olmaya, daha çok eğlenmeye eğilimlidir.
Daha hareketsiz olmaya, alışkanlıklarına bağlılıklarına eğilimlidir. Daha dengeli, aktif ve sosyal olmaya eğilimlidir.
Dış şartlardan olumsuz yönde etkilenir, her yeni problemle depresyonu daha kötüye gider. Geçici olarak depresyona girebilir ama kendini toparlayıp devam etmeye yatkındır, geçmişi geçmişte bırakır.
İkinci sütundaki örneklerin nasıl daha huzurlu bir psikoloji yarattığını kolaylıkla görebilirsiniz. Ama bu tutumu devam ettirmeyi seçmenin başka nedenleri de var. Çalışmalar, iyimser insanların bulaşıcı hastalıklara yakalanma risklerinin daha az, bu hastalıklardan çabucak kurtulma olasılıklarının daha fazla olduğunu göstermiştir. Daha uzun yaşarlar ve daha az hastalığa yakalanırlar. Seksen yaşın üstündeki insanlarla ilgili yeni bir çalışma sağlıklı ve uzun yaşamın en önemli etkeninin, yenilgi ve kayıptan sonra kendini toparlayabilme ve geleceğe tutkuyla bakabilme yeteneği olduğunu gösterir.
Fizyolojik ve psikolojik bütün nedenlerin altında, iyimser olmak için belki çok daha zorlayıcı başka bir motivasyon vardır. Bu hayatınıza kazandırdığı enerji ve bilinç değişimidir. Yalnızca daha mutlu bir insan olmakla kalmaz, daha olumlu insanları da kendinize çekersiniz! Evren'in yardımı olağanüstü ve şaşırtıcı bir şekilde kendini belli eder. İyi bir park yeri bulmaktan, hayalinizin işini almaya kadar her türlü konuda iyi şeyleri çekmek için, kendinizi Tanrısal akışın iyimserliğine bırakın.
Kötümserliği Geçmişte Bırakmak
İyimser olmaya karar vermek kolay olmayabilir ama kesinlikle buna değer. Hayatınızda aldığınız en önemli kararlar gibi, yalnızca bir kere değil her gün aldığınız bir karardır. Yine de günlük eylemlerinizi iyimserlik süzgecinden görmek son derece önemlidir..'Olumsuz düşünmeye ne kadar yatkın olursanız olun^bu zihin hapsinden sizi kurtaracak yeni bir yaklaşım tarzı,*»yeni bir tutum seçmek için bütün fırsatları kullanmalısınız.
Eğer şanslıysanız, sizin için hassas bazı özel konularla ilgili karamsar bakış açınız geçici bir korku doğurur. Ama eğer kötümserler gibiyseniz, olumsuz beklenti sürecine tamamen bağımlı kalabilirisiniz. Bir çok insan yeteri kadar endişelenmenin bütün sorunlarla baş etmeye yardım ettiğini düşünürler. Ama hazır olmak için endişelenmek değil planlama yapmak gerekir. Hiçbir olumsuz düşünce olumlu bir sonuç getirmez, bu durum enerji açısından doğrudur. Öyleyse ihtiyacınız olan şeyi hazırlayın ve olumsuzluktan kurtulmak konusunda her zaman uyanık olun.
Başarı Günlüğü
Her endişelendiğinizde, aşağıdaki soruları yanıtlayarak kendinize endişenin sonuçlarını hatırlatın. Sizin için spontane bir zihinsel süreç haline gelene kadar yanıtlarınızı günlüğünüze yazın.
•   Bu olumsuz düşünce duygusal olarak bende ne yaratıyor?
•   Her hangi bir problemi gerçekten çözebilir mi?
•   Bu düşünce bana mutluluk veriyor mu, kendi kendime güç verme duygumu mu artırıyor ya da daha iyi hissetmemi mi sağlıyor? Eğer böyle değilse hangi sonucu çıkartabilirim?
•   Kötümserlik ne çeşit bir enerji yaratıyor? Bu titreşimi hayatım boyunca sürdürmeyi gerçekten istiyor muyum?
•   Bu titreşim ne çeşit sonuçlar üretiyor? Endişelenmek sizi hiçbir şekilde korumaz. Sizi şimdiki
zamanda mutsuz kılar ve gelecekte daha çok üzüntü yaşamanıza neden olur. Zor bir problemle ya da sonuçlarla karşılaştığınızda bu konuda bir şeyler yazmak için zaman ayırın.
Endişelendiğiniz şeyleri listeleyin ve bu varsayımlara karşılık verecek iyimser sonuçları not edin. En azından kendi kendinize "bu acımasızlığı devam ettirmek zorunda değilim, bu endişeyi bırakabilirim" diye tekrar edin. Daha da iyisi şunu söyleyin: "Ben güçlüyüm. Her şeyle başa çıkabileceğime inanıyorum. Her şey iyiye gidecek."                                      /^
Olumluluğu ilan etme
Bazı insanlar olumlamaları kullanmaktan hoşlanmazlar. Ama olumlamalar, önceki bölümlerde de gördüğünüz gibi hem enerji hem de bilinç değişimi yaratmanın etkili bir yoludur. Güçlü bir çekim enerjisi yansıtmaya özellikle yardımcı olurlar, çünkü olumlama süreci daha iyimser zihinsel çözümler yaratmak için verilmiş bilinçli bir karardır. Olumlamayı bilerek seçmezseniz, bilinçsizce olumsuzluğa doğru gitme şansınız çok yüksektir.
Daha olumlu bir bakış açısı seçmenin yaşamsal önemi buradan kaynaklanır. Size seçenekler verir, hem zihinsel hem fiziksel enerjinizi değiştirir ve hatta iyimserliği sizin için daha spontane bir tepki haline getirecek yeni sinirsel yollar yaratmanızı sağlar.
Eğer zor bir durumla ya da size zarar veren bir düşünceyle karşı karşıyaysanız olumlama tekniğini uygulayın. Kendinizi durumu tersine çevirecek olumlu sonuçlar yağmuruna tutun, önermelerinizi, tutumlarınızda bir değişiklik fark edene kadar, günde yüzlerce defa bile olsa tekrar etmeye devam edin. Hangi konuda olduğunun hiç önemi yok, insanın aynaya bakıp kendini olumlaması her zaman iyi bir fikirdir: Kendime değer veriyorum. Kendimi seviyorum. En iyisinin olmasını bekliyorum. Bugün ve her zaman en iyisini hak ediyorum. Aynaya bakıp şunları söyleyin: Seni seviyorum. Sana inanıyorum.^Mutlu olmayı hak ediyorsun.
Cümleler biraz tuhaf ve anlamsız gelebilir, ama bu yalnızca basit bir tekrar değildir. Gerçek olumlama yaşam şeklidir, gün boyunca size iyimser bir zihin çerçevesiyle yardımcı olan olumlu kararların ve gözlemlerin akışıdır.
Olumlama değişimin, kader yaratmanın başlangıcıdır. Bilinç Gücü karar verir: her şeyin başlangıcında bir kelime vardır. Her zaman olumlu bir    ,, kelime seçin.
Kendinize yeni iyimser yollar öğretmeyi öğrenebilirsiniz. İçinizdeki düşmanınızı, en iyisinin olmasını kabul edemeyen bu "kötü kalpli ikizinizi" susturmak için ne gerekirse yapın. Durun ve dikkatinizi başka yerlere verin, kendinize hakim olun, olumsuzlukları bırakın ve kendinizi doğrulaym. Karamsar düşüncelerinizin her birinden kurtulmak, önce onları etkisizleştirip sonra tamamen iyimserliğe doğru kaydırmak için kendinizi zorlayın. Zamanla yalnızca olumlu varsayımları seçme yeteneğini kazanacaksınız, bu da sizi sonu gelmeyen olumlu sonuçlara götürecektir.
Şanssızlık çirkin yüzünü gösterdiğinde onunla uğraşın ama asla ve asla onun sizi tanımlamasına izin vermeyin. Karamsarlık içinde yaşayan insan karşısında en büyük engel olarak kendisini bulur, çünkü sürekli olarak çelişkili düşünceler ve kararlar üretir. Eğer amacınıza ulaşmayı gerçekten
istiyorsanız, sonuç hakkında karamsarsanız, Evren'e mutlaka karışık sinyaller yollarsınız. İyimserlik hayallerinize doğru umutsuzluk yerine kararlılıkla ilerlemenizi sağlar. Çelişkisiz düşünce, tek bir şeye yoğunlaşma ve saf arzu durumuna geçersiniz, bu da evren'in her zaman yanıt verdiği zorlayıcı bir güçtür. İyimserlik içinde yaşarsanız en uygun sonuçları elde edersiniz.
iyimserliği güçlendirmek için olumlamalar
•   Şu andan itibaren ne olursa olsun yalnızca iyimserliği seçiyorum.
•   Rahatım. Yetenekliyim. Kendime ve geleceğime güveniyorum.
•   Sadece içimden geldiği gibi değil doğru davranıyorum, eğlenceyi seviyorum, mutlu, aktif ve umut doluyum.
•   Hangi konuda olursa olsun, korkuyu kesinlikle reddediyorum. İyimserlik benim yeni tutumum.
•   Yaptığım, düşündüğüm her şeyde olumlu ve iyimser davranıyorum ve böyle davranmayı tercih ediyorum. Kendimi, değerimi ve hayatımı onaylıyor ve kabul ediyorum.
 

 

DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:bilgi@gencogrenci.com

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kuantum teorisi - kuantum yaşam - kuantum teorisi - kuantum çekim yasasi - kuantum - İyimserlik Enerjisi -

Yorumlar