Kuantum Güven Enerjisi

Hayatımızı ve etrafımızdaki insanların davranışlarını değiştirmenin tek yolu kendimizi değiştirmektir.
Konu başarı olduğunda ilk ve en önemli çekim enerjisi kendine güvendir. Aslmda bunun eksikliği insanın başarısız olmasının en önemli nedenidir. Çünkü insanlar yapamadıkları için değil, kendi değerlerine ve yeteneklerine inanmadıkları için başarısız olurlar. Kendinizi nasıl görüyorsunuz? Değerli ve yetenekli olduğunuza inanıyor musunuz? Güven enerjisi tamamen bununla ilgilidir.
Hiçbir zaman gerçekten kendinize güvenmemiş biriyseniz bile, hala bir şeyleri değiştirebilirsiniz. Nasıl hissettiğinizin hatta geçmişte nasıl davrandığınızın hiçbir önemi yok, çünkü ihtiyacınız olan güveni hemen şu an yaratma gücüne sahipsiniz. Değiştiremeyeceğiniz bir enerji çeşidi yoktur. Biraz zaman ve çaba sarf etmeye istekliyseniz kendinize bakış açınızı tamamen değiştirmek için Kısım 2'de sözü edilen güçleri kullanabilirsiniz!
Güveni kendi isteğinizle seçebilirsiniz. Örneğin spor yaparak kendimizi iyi hissedebiliriz, ama iş yerinde kendimize güvenimiz yoktur. Ya da iş yerinde kendimize güveniyor olabilir, ama aşk konusuna gelince kendimizi tamamen yetersiz hissedebiliriz. Genel olarak konuşmak gerekirse, başarılı olmak için gereken güvene sahip olup olmadığımızı bilebiliriz.
Bu konuda kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Başarma yeteneğiniz olduğuna emin misiniz, ya da kendinizden şüphe ediyor, tedirgin oluyor musunuz? Güven, çok az insanın anladığı bilinçli olarak yarattığı yakalanması zor bir şey gibi görünebilir. Ama kuantum mekaniğine baktığınızda, güvenin yaratılabilir olduğunu görmekle kalmayıp, gerekli olduğunu anlarsınız.
• Güveninizin kaynağı çoğunlukla kendinizi nasıl gördüğünüzden gelir, görüntü bilinç yaratma sürecinde en önemli unsurdur. Kendinizi nasıl gördüğünüz aslında kendinizden ne beklediğinize bağlıdır. Eğer kendinize bakışınız olumsuzsa, başarısızla hareket edeceğinizi kabul edersiniz, bu varsayımlar sizin gerçekliğinize dönüşür. Ama eğer olumlu sağlıklı bir bakışınız varsa, kendinizden en iyisini beklersiniz ve bilinciniz gerçekliği yaratır. Bilinç yaratma açısından kendinizi nasıl algıladığınız kişisel çözümler yaratmanıza yardımcı olur.
Bu sürecin nasıl işlediğiyle ilgili bir örnek verelim. Gençken topluluk karşısında konuşma zorluğu çektiğinizi farz edelim. Lisede, konuşma dersinde, sunumunuz boyunca telaşlanıp kekelediğiniz korkunç deneyimler yaşamış olun. Kendinizi bu konuda başarısız biri olarak algılarsınız ve hayatınıza devam etmek için bu "gerçeği" kabul edersiniz.
Yıllar sonra biri sizden iş yerinde bir konuşma yapmanızı isterse, ilk olarak derhal geçmişteki başarısızlığınızı hatırlarsınız. Toplum önünde kekeleme gibi bir sorununuz kalmamış olsa da geçmişten gelen korku dolu ve hiç hoş olmayan duyguları yaratan neuropeptitler üretmeye başlarsınız. Bu da kendinize güvesizliğinizi güçlendirir.
İnanılmaz bir süreç gibi görünüyor değil mi? Başarısızlık olumsuz görüntüye neden olur, bu da daha fazla başarısızlık getirir. Ama kuantum mekaniği bize, enerji ve fizyolojiyle her şeyi içimizden değiştirme gücü verir. Geçmişte ne yaşamış olursanız olun her zaman yeni bir ağa erişme, tamamen yeni bir imaj yaratma ve bütün kişisel konuları yeniden tanımlama seçeneğiniz var.
Bu nasıl olur? Beynin yaşanan bir olayla, canlı bir hayal gücü arasındaki farkı ayırt edemediğini hatırlayın. Görsel beyinzarı görünen şeylerle kısmen ilgilenir. Görsel deneyimlerimizin büyük bölümü hem geçmiş görüntülerin hatıralarından hem de özel beklentileri oluşturan kişisel bilgilerden oluşur. Beklentilerinizin görüntüsünü değiştirirseniz, bilinç yaratmanızı değiştirebildiğiniz gibi görünen gerçekliği de değiştirirsiniz!
 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kuantum teorisi - kuantum yaşam - kuantum teorisi - kuantum çekim yasasi -

Yorumlar