Yönetici Koçluğu Eğitimi

Yönetici koçu lidere ne gibi yararlar sağlıyor?  
 
Bunu anlatmak için örnek olarak verilebilecek uluslararası bir şirket var. Bu şirketin üst düzey yöneticilerinden birisi koçluk hizmeti aldı. Bu kişi uzun zamandır ekibini son derece iyi bir şekilde yöneten ve herkesin güvenini kazanmış biriydi. Fakat, bu kişi son zamanlarda diğer tüm yönetim konularında ekibine dağıtacağı yeni bir göreve terfi etmişti.  
 
Yeni görevi CEO’yu, diğer üst düzey yöneticileri ve yönetim kurulunu destekleme konusu üzerineydi. Kendisinden aynı zamanda global yatırımcı topluluğu ile konuşması da talep edilmişti. O zamana kadar edindiği tecrübe yeni işinde yararlı olmayacaktı. Geçmiş deneyimleriyle edindiği liderlik tutumu, üst düzey olmayan yöneticilerle, başka firmaların yöneticileriyle ya da global finans grubuyla iletişimi adına uygun değildi.  
 
Kısa bir zaman sonra CEO’nun düşüncelerini sürekli olarak hatalı bulan, bir sorun makinesi şeklinde görülmeye başlamıştı. Kovulmaya yakın bir durum içerisindeydi. İlk olarak 360 derece görüşmelerini yaptık. Ardından sonuçlarını değerlendirmeye aldık ve kişisel değerlerini bir tarafa bıraktırdık. Hemen ardından tutumlarını değiştirmeye yönelik bir planı konuşmaya başladık.  
 
Kendisine karşı olsalar bile diğer insanların fikirlerine saygı duymayı öğrendi. Kamuoyunun yöneticiye yerleşik bakış açısını değiştirme konusu üzerine çalışmalar yaptı. Bu sayede diğer insanlar da onun neden bu biçimde davrandığını anladılar. Kısa bir zaman sonra yönetici ile diğer herkes arasındaki ilişki çok daha iyi bir duruma geldi.    

Dostlarınıza, ailenize olması gerekenden daha az zaman ayırıyorsunuz. İşiniz tüm hayatınızı ele geçiriyor. Bunun sonucunda ise yalnızlık duygusuna kapılıyorsunuz. Etrafınızdaki kalabalık içinde bile tek başına olduğunuzu görüyorsunuz. Sorumluluklarınız durmaksızın artıyor. İş arkadaşlarınızla bunları paylaşmanız hemen hemen imkansız. Sizin zayıf, yetersiz bir birey olduğunuzu düşünebilirler. Korkularınızı bile size karşı silah olarak kullanabilirler. Bu durum bir zaman sonra sizi tamamen kuşatır. Doğru kararlar vermenizi engeller, giderek düşünceleriniz üzerinde hakimiyet kurar.

Gelişmiş ülkeler içerisinde hemen her yönetici bir koçla çalışmaktadır. Bir yönetici koçuyla birlikte çalışmak size inanamayacağınız derecede yarar sağlar. İlk olarak paylaştıklarınızın gizliliği imzalanacak sözleşme ile güvenceye alınacaktır. Tam bir güven ortamı içerisinde problemlerinizi paylaşabilecek ve birlikte çözümler üreteceksiniz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yönetici Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Yönetici Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Antalya’daki Yönetici Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kişisel gelişim - kişisel gelişim yazıları - kişisel gelişim kitapları - genç gelişim - kişisel gelişim nedir -

Yorumlar