Yaşam Koçu ve Kişiler Arasındaki İlişkiler

En önemli yaşam memnuniyeti belirleyicilerimizin biri sağlık diğeri de kişiler arası ilişkilerin memnuniyetlik derecesidir. Boşanma oranının yüksek olmasının en önemli faktörleri arasında yoğun çalışma temposu ve işle ilgili baskılar sosyal hayatımızın kesilmesine, ailemize, çocuklarımıza ve en önemlisi kendimize yeteri kadar vakit ayıramamak gelmektedir. Yoğun iş temposu , evimize gerektiği kadar vakit ayıramamamız bizi evimizden uzaklaştıran başlıca etkenlerden biri olarak görülmektedir. Bu faktörler kaliteli ilişkiler kurma ve sürdürmede şansımızı olumsuz etkiler üstüne bir de stres eklendiğinde kendimizi mutsuz bir yaşantının içinde buluruz.

Yaşam koçu, insanların gerçekten hayattan ne istediklerini düşünmelerine yardımcı olabilir ve onlara yaşadıkları çelişkileri doğru bir şekilde görmelerine yardımcı olabilir. Çoğu zaman, insanlar sadece yaşamlarındaki eksiklikleri görürler ya da hissederler. İnsanlar, kendilerini gerçek değişime götürecek seçeneklerin ne olduğunu bir anda fark edemeyebilirler. Başka bir deyişle, insanlar sıklıkla farklı hareket etmeyi ve farklı seçimler yapmayı reddederek gelişime ulaşma şanslarını engelerler.

Düşük benlik saygısı sıklıkla insanların acizlik ve yetersizlik hissiyatlarına katkıda bulunur. Bu, insanların sürekli olarak mutsuz olduklarını hissetmelerinden ,tekrarlamalarından, insanların benimle iletişim kurmaları için bir sebep göremiyorum, beni anlamaları için hiçbir neden yok, çekici değilim, beni neden arzulasın gibi olumsuz ve sağlıksız kalıpları zihinlerine yerleştirmiş olmalarından kaynaklanmaktadır. Empatik değişim & yaşam koçluğu, insanların güvensizliklerini inceler ve yeni, sağlıklı, verimli, ışık saçan ve kendilerini görmelerine yardımcı olur.
 
Yaşam koçluğu ile kişiler hayata negatif, karamsar gözle bakmaktan çıkıp, hayata pozitif bakıp, ışık saçan umutlu, mutlu, hedefli ve yaşam kalitesi artmış şekilde bakarlar. Bundan sonraki süreç te kişi yükselen bir hayat grafiği ile karşı karşıya kalmaktır.
 
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Yaşam Koçluğu Eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki Yaşam Koçluğu Eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24
 
Antalya'daki Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz


 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yaşam koçluğu - yaşam koçluğu eğitimi - yaşam koçluğu nedir -

Yorumlar