YAŞAM KOÇLUĞU KURSU

Bireylerin kendi yaşamlarını olumlamak,yeniden yapılamak konusunda ve hayatlarına bir yön çizmek için alacakları özel veriler, pratikte pek çok sıkıntının,çözümsüzmüş gibi görünen olayın anahtarı niteliğini taşır. İnsan olarak, kendi benliğimizden habersizsek o durumda hayat ve kendimiz dışımızda diğer çevreler bizi yönlendirirler.

Yaşamımızdaki tüm terslikler için hep dışımızdaki insanları suçlamaya alışığızdır. Oysa değişmesini gerçekten istediğimiz yaşamımızla ilgili pek çok konunun değişim gücünü ve anahtarını içimizde taşırız ve yaşam koçu ile dışarıdan bizim hayatımıza yön veren kişilere dur diyebiliriz. Yaşam koçu ile ortaklaşa çizilen bir yolda ilerlemek için bir adım atmış oluruz. İnsanın kendisine objektif davranması genellikle çok zordur. Yaşam koçu bu noktada devreye girer ve yaşam koçunuzla yapacağınız işbirliği ile pek çok sorunu büyük bir kolaylıkla aşabilirsiniz.

Yaşam Koçunuzun size faydalı olabileceği konular


* Yaşam koçunuz sadece size özgü olan yaşam amacınızı keşfetmenize ve bu amaca yönelmenize destek olur.

* Özgüveninizi arttırır. Özgüven ancak kendimiz ve yeteneklerimiz hakkında pozitif ve gerçekçi bir anlayışa sahip olduğumuzda artar.

* Nereye kadar özgürüm? Yaşadıklarımın hangisi kaderim? Hangisi değil?Sorularına yanıt aranır.

* Gerçek potansiyelin ortaya çıkması için güçlü ve zayıf yönler belirlenir.

* Aile, iş, evlilik, kariyer, eğitim, insan ilişkileri ve bireysel yaşam hedeflerinde daha bilinçli seçimler yapılmasına olanak sağlar.

*Çözümsüzmüş gibi gözüken sorunlar karşısında akılcı ve pratik çözümler bulunmasına neden olur.

*Ulaşmak istediğimiz hedeflere ulaşabilmek ve gidilecek yolda ilerlemek, daha çok bizim dışımızda gelişen olayları kendi lehimize çevirebilmemiz için içsel uyumun ve dengenin kurulmasına destek verir.

*Yatırım, iş değiştirme, taşınma, iş kurma, ortaklık, evlilik, eğitim gibi günlük hayatımızın belirleyici konularında en doğru zamanları tespit etme konusunda destek verir.

*Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın kendi kapasitelerini en verimli bir şekilde kullanabilmelerine yönelik eğitim ve  gelişim aşamalarının bilinçli yönlendirilmesine profesyonel anlamda kişiye katkı sağlar.

Yaşam koçu olmak
yada Yaşam koçluğu  Eğitimleri ile ilgili detaylı bilgi için 232 422 59 54 nuamralı telefondan veya burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz


 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yaşam koçluğu - yaşam koçluğu eğitimi - yaşam koçluğu kitap - yaşam koçluğu nedir - yaşam koçluğu sertifikası - yaşam koçu nasıl olunur - hayat koçluğu -

Yorumlar