Yaşam Koçluğu Eğitimi Nedir?

Yaşam koçluğu; psikolojik problemi olmayan ve yaşamında normal davranışlar sergileyen bireylerin hedeflerine daha hızlı ve etkili ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla verilen profesyonel bir, kişisel gelişim, değişim ve çözüm hizmetidir.
Yaşam koçu, Klinik Psikologların veya Psikiyatrinin uzmanlık alanına giren anormal davranışlarla, psikolojik hastalıklarla ve psikolojik problemlerle ilgilenmez. Normal davranış sergileyen insanların hayatında nasıl daha başarılı olabileceğiyle ilgilenir. Tedavi edici değil geliştiricidir.

Yaşam Koçlarının çalışma alanı, zihinsel karmaşa yaşayan, kendi cevaplarını arayan sağlıklı insanlarla, sistemindeki bireylerin katkısını, etkinliğini dolayısıyla karlılığını artırmak isteyen kurumlar ve bireylerden oluşur.
Kendinizi hayatınızın o kadar da iyi olmadığını hiç düşünürken buldunuz mu?
Artık fırsatları kaçırdığınızı mı düşünüyorsunuz?
Yaşam kalitenizi nasıl yükselteceğinizi, potansiyellerinizi, başarabileceklerinizi keşfetmek mi istiyorsunuz? Fakat nasıl ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz. Üstelik hayatınızı değiştirmeye başlamak için bile cesaretiniz yok.

Neden Yaşam Koçluğu Hizmeti Almalıyım?
 
Günümüz dünyası, ancak toplumsal standartların üstüne çıkabilmiş bireylere cömertliğini sunuyor. İşimizde, evimizde ve diğer özel hayatımızda elde etiğimiz başarılar, başarılı kalmamıza yeterli olmuyor. Çünkü içinde bulunduğumuz dünya hızlı değişim gelişim süreci içerisinde bize yeni hiç tanımadığımız problemler sunuyor. Bugün karşılaştığımız problemler dünkü çözümlediğimiz problemlere benzemiyor.
Geçmişte öğrendiklerimizle bugün istediğimiz sonuca ulaşamıyoruz. İş veya özel yaşamın standartlarına yetişemeyebiliyoruz. Çünkü çocuklarımızın, eşimizin veya sevgilimizin, arkadaşlarımızın iş çevremizin bizden beklentileri her geçen gün değişiyor. Bu sebepten dolayı telaş içerisinde hayata karşı farkındalığımızı kaybedebiliyor ve doğru kararlar veremeyebiliyoruz. Artık deneme-yanılma yöntemini uygulayacak kadar ne imkânımız nede zamanımız var. İşte bu sebepten dolayı iş ve özel hayatımızda profesyonel desteğe ihtiyaç duyabiliyoruz.

Yaşam Koçluğunun Hizmet Alanı Nedir?
 
- Mesleki Yaşam Koçluğu ( İş dünyası, Spor, Sanat, Siyaset )
 
- Kişisel Yaşam Koçluğu ( Motivasyon, İletişim, İlişkiler, Farkındalık )
 
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
 
Yaşam koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :
 
İzmir'deki Yaşam koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 
Antalya'daki Yaşam koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.
 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yaşam koçu nasıl olunur - yaşam koçu dan altın öğütler - yaşam koçluğu - yaşam koçluğu eğitimi - yaşam koçluğu nedir - nlp - kişisel gelişim -

Yorumlar