Uzaktan Reiki

Bir sandalyede rahat şekilde oturun, ayaklarınız yere bassın.
1. Gevşeyin, her iki elinizi önünüzde tutun, avuçlar ileriye baksın, parmaklar birleşik. Bu şekilde göndereceksiniz.
2. Enerji göndereceğiniz kişinin veya kişilerin isimlerini belirtin.
3. Aşağıdaki sembolleri önünüze havaya çizin ve isimlerini (her biri için üç kere) söyleyin:
17
Cho Ku Rei Sei He Ki Hon Sha Ze Sho Nen 5. “Bu kişinin/kişilerin en yüce hayrına olması ve bütünlüğe ulaşması/ulaşmaları için Reiki enerjilerini göndermeye niyet ediyorum” deyin.
6. Şimdi sadece oturun ve enerjinin sizden akmasına izin verin. Enerjinin gittiğini imgelemek zorunda değilsiniz veya enerji gönderdiğiniz kişiyi imgelemek zorunda değilsiniz. Sadece gerektiği kadar oturun ve gevşeyin. 15 – 20 dakika kadar enerji gönderin. Bitirdiğiniz zaman, CR çizin ve sonra enerji akışını sona erdirmek için ellerinizi birleştirin. Veya sadece enerji akışının durmasına niyet edin.
Fotoğraf Tekniği
Uzaktaki birine Reiki göndermek için en basit yöntem bir fotoğraf kullanmaktır (Bu teknik Takata’ya Hayashi tarafından öğretildi).
Parmağınız ile fotoğrafın üzerine üç sembolü (CKR, SHK, HSZSN) çizin ve onları çizerken her bir sembolün isimlerini üçer kere söyleyin. Sonra fotoğrafı ellerinizin arasına koyun ve Reiki gönderin.
İmgeleme Tekniği
Bir başka yöntem enerjiyi alan kişi ile aynı yerde olduğunuzu imgelemektir ve onunla birlikte imişsiniz gibi enerjiyi uygulayın. Enerjiyi gönderirken görsel imajı zihninizde tutabilmelisiniz. Bu güçlü görsel ustalık ve niyet gerektirir.
Reiki Listesi
Uzaktan Reiki isteyen birden çok insan olduğunda ve hepsine ayrı ayrı Reiki göndermeye zamanınız olmadığında kullanabileceğiniz çok faydalı bir tekniktir. Uzaktan enerji isteyenlerin bir listesini yazın. Listeye kişilerin isimlerini, yaşlarını, bulunduğu yerleri ve neye enerji göndermek istediklerini yazabilirsiniz. Kağıdın üzerine üç sembolü de çizin, isimlerini üçer kere söyleyin. Ellerinizi kağıdın üzerine koyun ve Reiki verin. Genel olarak, uzaktan enerjiyi 15 ile 20 dakika arasında yapmak iyi olur.
NOT:
Her uzaktan enerji bitirdikten sonra CKR uygulayarak ve sembolün ismini üç kez söyleyerek enerjiyi mühürleyin. Böylece hasta aurasında daha çok enerji tutar.

 

Uzaktan Reiki Eğitimi ile ilgili detaylı bilgi için 0(232) 422 59 54 numaralı telefonu arıyabilirsiniz

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki master - reiki master izmir - reiki master eğitimi - reiki masterlar - reiki nedir - reiki - Uzaktan Reiki -

Yorumlar