SİRKTEKİ MAYMUN - KISA HİKAYELER

Bir sirkte çalışan ve insanları kahkahalara boğan bir maymun her akşam eve yorgun argın bir şekilde gelirmiş ve evde hiç gülmezmiş. Dişi maymun onu tatlı dille, güler yüzle karşılarmış. Dişi maymun kocasının bu suratına daha fazla dayanamamış ve sitem ederek sormuş:
 
"Eve geliyorsun, yüzünden düşen bin parça. Halbuki sen dışarıda yüzlerce kişiyi güldürüyorsun. Etrafa neşe saçıyorsun. Ne olur sanki bir de akşamları bana bir güler yüz göstersen?"
 
Maymun hiç istifini bozmadan şöyle söylemiş: "Kusura bakma, ben akşam eve iş getirmem."
 
Bazı insanlar vardır, çalıştıkları iş yerinde veya sosyal çevrelerinde son derece neşeli ve hayat dolu bir insan tipi çizerken eve girdiklerinde tamamen farklı bir insan olurlar. Bu kişileri ev ortamının dışında tanıyanlar, onun evin içerisinde terör estirdiğini ya da ev halkıyla iletişiminin çok zayıf olduğunu asla tahmin edemezler.
 
Yapmamız gereken, iş hayatında ya da sosyal çevremizde yaşadığımız güzelliklerin çok fazlasını aile ortamında yaşamaya çalışmaktır.
 
Evde sulh, cihanda sulh.
 
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:bilgi@gencogrenci.com

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :çocuk hikayeleri - kısa masal - kısa hikaye örnekleri - Kısa hikaye hikayeleri - güzel kısa hikaye -

Yorumlar