Reiki Dünya Enerjisi

Dünya'yla yaşam gücü enerjisini alıp verebilmemiz için, ayak tabanlarımızda da enerji merkezlerimiz, yani çakralarımız vardır. Dünya'nın yaşayan varlıklar gibi bir bilinci olmasa da, çok önemli bir Dış Yaşam Gücü Enerjisi kaynağıdır. Dünya'nın tıpkı bedenimizde dolaşan enerji sistemi gibi, çok sayıda enerji merkezi ve enerji kanalı vardır.
Dünya'nın enerjisinin, Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi'ne ve başka yaşam güçlerine bağlı olduğu, çok sayıda özel ve kutsal Yaşam Gücü Enerjisi merkezi bulunmaktadır. Bu enerji merkezleri, çoğu zaman, taştan halkalar, dini binalar, heykeller, eski ağaçlar ve başka anıtlarla işaretlidir. Bazen üzerlerinde hiçbir işaret bulunmaz ve çoğunlukla mevsime göre yönleri ya da nitelikleri değişir ya da yeni inşaatlardan ya da aradan geçen yollardan etkilenebilirler.
Dünya, kendi enerji sistemimiz ve Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi arasında, karşılıklı bir alışveriş ilişkisi bulunur. Bu ilişkiyi bir ağacın yaşamını inceleyerek anlamaya başlayabiliriz. Ağaçların güneş ışığına gereksinimleri vardır ve ışık kaynaklarına, dalları ve yapraklarıyla ulaşmaya çalışırlar. Hem Dünya'dan, Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi hem de güneşten, Dış Yaşam Gücü Enerjisi alırlar. Kökleri derinlere dalarak, toprağın içinden, besin maddeleri, su ve Dünya'nın Dış Yaşam Gücü Enerjisi soğururlar.
Bu dengeli enerji değiş-tokuşu sayesinde, sürekli ve sağlıklı bir büyüme sağlanır. Bu, iç ve dış gelişimin kusursuz bir dengesidir, çok sayıda tinsel uygulayıcının, kendi yaşamlarında izlemeye çalıştıkları bir yol. insan da tıpkı bir ağaç gibi, bir enerji merkezidir. Her düzeyde, dengeli bir şekilde büyüyebilmemiz için, dengeli ölçüde Dünya Enerjisi'yle, Evrensel Yaşam Gücü Enerjisi'ne gereksinimimiz vardır. Ayaklarımız yere bastığı sürece, başımız göğe erebilir. Reiki'ye ulaşıp onu aldığımızda, Reiki yüreklerimizi ve zihinlerimizi açarak bizi kendi merkezimize doğru sürükler.
Uygulamalardan en iyi ölçüde yararlanabilmemiz ve gerçek dünyayla ve başkalarının gereksinimleriyle temas halinde kalabilmemiz, ayaklarımızı yerde tutmamız gerekir. Toprağı sürekli betonlaştırıp onu göremediğimiz alanlarda yaşayarak, kendimizi bu Yerküre-Gök ilişkisinden soyutlamayı sürdürürsek ve bile bile bu büyük enerji değiş-tokuşunun bir parçası olmazsak, iyi bir beden ya da ruh sağlığımız olmasını umut edemeyiz.
Ayaklarımızdan Dünya'ya Reiki vermek, bu gezegeni iyileştirmenin harika bir yoludur. Böylelikle Dünya üzerinde yaşayan tüm canlı varlıklar, Dünya'nın kendi enerji sistemi aracılığıyla sizin enerjinizden fayda sağlamakla kalmayacak; siz de kendi sağaltımınız ve kişisel gelişmeniz için çok gerekli olan Dünya Enerjisi'nden alacaksınız. Bu işlemi her gün düzenli olarak yapacak zaman ayırırsak, sonuçlar mükemmel olacaktır

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Reiki Eğitimi - reiki kursu - reiki 1 - reiki eğitimleri - Usui Shiki Ryoho -

Yorumlar