Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Öğrenci koçluğu , öğrencinin tüm eğitim ve öğretim yaşamında maksimum performansa ulaşması için koç ile öğrenci arasında kurulan danışmanlık ve gelişim sürecidir. Öğrenci koçluğu başarıya doğru yapılan bir yolculuktur. Bu yolculukta koç danışanına yol arkadaşı olur. Bu yolculuktaki hedef, öğrenciyi bulunduğu pozisyondan ,istediği, arzuladığı , hedeflediği noktaya taşımaktır.

Öğrenci koçluğu her zaman, öğrencinin nerede olduğu ve nereye gitmek istediği hakkındadır. Öğrenci nerede olduğu ile olmak istediği yer arasındaki boşlukta hissedebilir. Öğrenci koçu, öğrencinin bu boşluğu başarılı ve sancısız bir şekilde geçebilmesi için tüm odağını öğrencisinin üzerinde toplar. Onunla ilgilenir, potansiyelinin farkında olmasına , ortaya çıkarmasına yardımcı olur. Öğrencisi ile motivasyon odaklı çalışmalar yaparak , öğrencinin başarısını arttırmada etken olur.

Öğrenci koçu, öğrencisinin okul hayatında, derslerinde ve sınavlarında başarılı olması için; bir plan dahilinde aşağıdaki konular hakkında bilgi paylaşımında bulunur. Bu konular şunlardır;

→ Öğrenmeyi Öğrenme Konuları,

→ Nasıl Öğreniyoruz,

→ Öğrendiklerimizi Nasıl Hatırlarız,

→ Beynin Yapısı,

→ Bilinç Ve Bilinçaltı,

→ Temsil Sistemlerine Göre Öğrenme,

→ Çoklu Zeka Kuramı,

→ Hedef Koyma,

→ Vizyon Yaratma,

→ Sınav Ve Okul Kaygısını Giderme,

→ Odaklanma Çalışması,

→ Öğrenme Basamakları,

→ Soru Çözme Teknikleri Vb.

Öğrenci koçluğu vasıtası ile öğrenci gerek okul yaşamında gerekse yaşamın diğer alanlarında kendini tanır, değerlendirir, farkındalığı artar, çözüm bulur, yaratıcı düşüncelere yönelir, vizyon oluşturur, hedef belirler, eylem adımları atar, harekete geçer, anlayarak etkin okumayı öğrenir, hafıza tekniklerini öğrenir, yaşamın her alanında başarısını bu teknikleri uygulayarak etkin çözüm haline getirir ve başarısını arttırır.öğrenci bu teknikleri gerek okul hayatında gerek yaşamının diğer alanlarına etkili bir şekilde uygulayarak başarıyı hedefleyip sonuca ulaşabilir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Öğrenci koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki öğrenci koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki öğrenci koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :öğrenci koçluğu nedir - öğrenci koçları - sınav koçluğu -

Yorumlar