Kurum ve Organizasyonlarda Koçluk

Türkiye’de henüz çok yeni olmakla birlikte, benimsenmiş, faydaları ölçülebilir hale gelmiştir. Şirketlerde insanlar gibi birer yapıdır. Değişim ve gelişim şirketlerin kurumsal yapılarında ve yönetim kademelerinde sürekli devam eden ve ihtiyaçları olan bir süreçlerdir.

Kurumsal koçluk KOBİ olarak anılan küçük ve orta ölçekli işletmelerde ve organizasyonlarda değişime eşlik etmenin yanında, büyüme ve kurumsallaşma aşamalarında daha sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Bu sistem, yöneticilere, belli bir ekibe veya tüm çalışanlara da uygulanabilir.

Kurum ve Organizasyonlarda Koçluğunda Amaç; Belirlenen kişilerin, performanslarını arttırmak, Kurumun ya da Organizasyonun hedefini tam olarak benimsemelerini sağlamak, keyifli, verimli, üretken bir çalışma ortamı oluşturmak, kişilerin yaratıcılığını ortaya çıkarmayı sağlamaktır.

Kurum ve Organizasyonlarda Koçluk Sistemi; Kurum ya da organizasyon çalışanlarının, bireysel kalitelerine, kurum içi ve dışı iletişimde gelişime, çatışmalarda uzlaşmaya, performans arttırmaya, motivasyona, stres yönetimine, zaman yönetimine, bireysel ya da kurumsal hedeflere ulaşmaya, iş ve özel hayatta bireysel mutluluğa, kişisel gelişim ve değişime odaklanır. Bu tip koçluk; şirket bünyesinde ihtiyacı olan herkese hizmet verir. Koçluk hizmeti kullanan şirketler çalışanlarına sundukları bu gelişim fırsatıyla hem yüksek performansa uzun vadede bir yatırım yapmış olurlar hem de moral ve takım çalışması gibi konularda iyileşmeye olanak tanırlar.

Aile şirketlerinin kurumsallaşmaya geçiş sürecinde, piyasa dinamikleri ile hareket edebilme kabiliyetinin ve verimliliğin artırılması, kaynak yaratmak, büyüme, kurumsal koçluğun kullanıldığı en önemli alanlardır. Bunun yanı sıra daha büyük şirketlerde yönetim kademelerinin geliştirilmesi, satış, üretim, hizmet departmanlarının etkinliğinin artması konusunda koçluk uygulamaları yapılmaktadır.

Yönetim kademelerinde ise liderlik ve yönetim becerileri gibi konulara odaklanılmaktadır.

Kurumsal koçluk, seanslar halinde gerçekleştirilecek bir koçluk programıdır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsinizveya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsinizveya burayı tıklayabilirsiniz.


 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Kurumsal Koçluk Eğitimi - Kurumsal Koçluk Nedir -

Yorumlar