Kariyer Koçluğu

Kariyer Koçluğu nedir? Yeni işe başlayacak olanlar , kariyerinde değişiklik yapmak ya da bulunduğu yerde performansını artırmak isteyen kişilerin, kendilerini kariyerlerinde nasıl ifade edecekleri veya nasıl yol çizmek istedikleri konusunda yardımcı olur. Kısacası “Şu anda nerdeyim” ve “Nerede olmak istiyorum” sorularına cevap ararken, kişinin kariyerinde kendisine 360 derece bakmasını sağlar.

Kariyer Koçluğu Nelere Yardımcı Olur?
Kişinin doğal becerilerini kullanabileceği, gerçekten zevk alarak çalışabileceği, yeteneklerini geliştirebileceği alanı bulmaya yardımcı olur. Bu noktaya ulaşabilmeniz için gereken yolları gösterir. Hedefinizi netleştirir ve uygulanabilir projeler üreterek planlar, eylemler ortaya koyar. Bu yolculukta ihtiyacınız olan donanımları bulur ve onları nasıl kullanacağınız konusunda size ışık olur. Motivasyonunuzu yükseltir, emeğinizi nerde nasıl kullanmanız gerektiği konusunda yardımcı olur. Kendi yaşantınızın hakimiyetinin, başkalarının elinde değil , sizin elinizde olması gerektiği konusunda bilinçlenmenizi ve çalışmanızı amaçlar.

Kariyer Koçluğu ne sağlar?
Hızla değişen iş dünyası seçeneklerinde; kişinin, yaşayabilir ve öğrenebilir olmasına profesyonel yol arkadaşlığı yapar. Şirket kültürüne uyumluluk, adapte olmak, güçlü iletişim yeteneği, sayısal bilgi ve analitik düşünme yeteneği, ilgili sektörde iş tecrübesi veya iş tecrübesini geliştirmesi, yeni fikirler oluşturma veya var olan projeleri geliştirme yeteneği, yönetim yeteneği ve liderlik özelliklerini gözden geçirmeyi sağlar. Kişinin kendini tam olarak ifade eden, mutlu olacağı bir işte çalışması çok önemlidir. Gün geçtikçe; İş hayatında mutlu olarak kalabilmeye, enerjimizi koruyabilmeye ve umutlarımızı canlı tutmaya yardımcı olur. Güvenli bir şekilde yolunuzda ilerlemenizi sağlar.

Kimin Kariyer Koçu’na ihtiyacı vardır?

* İşinizdeki heyecanı kaybettiğiniz mi düşünüyorsunuz?
* Bir şeyleri mi değiştirmek istiyorsunuz?
* İşiniz sizi mutlu ediyor mu?
* Sabah işe gidiyor olmak size zevk veriyor mu?
* Kariyeriniz üzerinde düşünüyor musunuz?
* Kişisel kaynaklarınızı tam olarak kullanıyor musunuz?
* Hedeflediğiniz nokta için planlar yapıyor musunuz?
* Beş yıl sonra olmak istediğiniz noktaya ulaşacağınıza inanıyor musunuz?
* Bunlar ve benzeri sorulara cevap ararken kendinizi buluyorsanız bir kariyer koçu ile çalışmanız sizin için faydalı olacaktır.
 
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki Kariyer Koçluğu Eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki Kariyer Koçluğu Eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :iş kariyer koçluğu - kariyer koçları -

Yorumlar