İlişki Koçluğu

Insanlar doğası ve yapısı gereği sürekli bir iletişim içindedir. Bu iletişim yaşamın her alaninda gerek ruhsal gerek fiziksel anlamda oldukça etkilidir. Kurduğumuz iletişimin kalitesi, yaşamımızda etkili sonuçlar bırakabilmektedir.

Çevremizdeki kişilerle kurduğumuz iletişimin bize hissettirdiğinden çok daha önemli etkileri vardır. Bu nedenle kurduğumuz iletişim bizim yaşam standartlarımızı değiştirebilmektedir. Daha önemlisi bireyin kendisi ile kurduğu iç iletişimi çok fazla etkiler ve bu kişinin ruhsal sağlığını bozabilmektedir.

Ilişki koçluğu, tüm bu alanlarda bireylere yol gösterici, yönlendirici ve etkili iletişim kurmasını sağlayacı bir eğitimdir.

İlişki koçluğunun önemli bir tarafı, bireyin kendisine uygun eşi veya arkadaşı seçebilmesi için kişinin kriterleri ve değerleri ortaya çıkararak uygun kişinin seçimini netleştirmesini sağlamasıdır. İlişki koçluğunun diğer bir yönü de hemen tüm ilişkilerde yaşanan sorunları giderici ve kişiyi destekleyici bir rol oluşturmasıdır.

İlişki Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için

İzmir'de İlişki Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24

Antalya'da İlişki Koçluğueğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31numaralı telefondan veya burayı tıklayınız.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :ilişki koçu - ilişki koçluğu - ilişki koçluğu nedir -

Yorumlar