İKİZLER BURCU ÇOCUKLAR

İKİZLER BURCU

[22 MAYIS] - [21 HAZİRAN]

İkizler Burcu Çocukları
 
İkizler burcu dışa dönük karaktere eğilimlidir.
 
ikizler burçlu çocuklar içlerinden geçen düşüncelerini söylemeyi, sesli düşünmeyi tercih ederler. Konuşarak, bir anlamda kendi düşüncelerini berraklaştırmaya çalışırlar.
 
Çoğu ikizler burçlu sürekli olarak hareket halindedir ve öğrenme etkinliklerine aktif olarak katılmayı ister. Başkalarıyla birlikte öğrenmeyi tercih eder. Sınıftaki ve ailedeki diğer üyelerle fikirlerini ve yaptıkları çalışmalarını paylaşmaktan hoşlanır.
 
Sınıfta ve ev altında çeşitlilikten hoşlanırlar. Yenilik, gezmek, yeni yerler görmek, farklı kişilerle tanışmak hoşlarına gider.
 
Kişiliğinde çoğu zaman düşünsellik ağır basar.
 
ikizler burçlu çocuklar, olaylara düşünceleriyle yaklaşırlar. Sebep sonuç ilişkilerini kavramaya bakarlar. Olaylar arasındaki ilişkileri mantık yoluyla kavramaya önem verirler. Olayların teorik vönüyle ilgilenirler. Bazen duygusal veya sezgisel bir olaya da akılcı bir şekilde bakarlar veya ancak tecrübe yoluyla tadılarak bilinecek şeylere de teorik bir şekilde yaklaşabilirler.
 
Çoğu ikizler burçlu sözel-dilsel ve matematik zekaya sahiptir.
 
İkizler burçlular kelimeleri etkili ve akıllıca kullanma kapasitesine sahiptir. Çoğu ikizler burçlu çocuk, yazma, konuşma, espiriler yapma, masal hikaye ve fıkra anlatmayı, okumayı, kelime oyunlarını, bulmaca çözmeyi çok sever. Küçükken kendilerine kitap okunması ve masal anlatılmasını isterler.
Kelime hazneleri zengindir. Bunlardan, şair, yazar, gazeteci, radyocu, televizyon programcısı ve sunucusu gibi birçok meslek erbabı çıkabilir.
 
Matematik kavramları tanımakta ve ilişkileri kavramakta başarılıdırlar.
 
Derslerine yoğunlaşabilirlere çok başarılı olabilirler.
 
Meraklı, uyumlu, değişken, kıpır kıpır, cana yakın ve akıllı tiplerdir.
 
İkizler burcu çocukları çoğu zaman erken konuşur. Bol soru sorar, meraklıdır. Sorularına çok detaylı cevaplar vermenizi beklemez, merakı çabuk yön değiştirir.
 
Ona masal anlatmanızı, kitap okumanızı isteyecektir. Eğer ona kitap okursanız kelime haznesi daha da hızlı zenginleşir. Okuduğu, seyrettiği, öğrendiği şeyleri anne babasına ve arkadaşlarına anlatmaktan hoşlanır.
Genellikle kolay arkadaş edinir, sosyal becerilere sahiptir. Utangaçlık nedir bilmeyen İkizler, çok farklı yapıdaki insanlarla kolaylıkla dostluk, arkadaşlık kurabilme yeteneğine ve yeterli özgüvene sahiptirler.
 
İkizler burcu üyeleri, çocukluk kavramına en çok yakışanlardır.
 
Arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi sevdiği için, ev dışında fazla zaman geçirebilir. Eve geldikten sonra bile telefonla konuşmaya devam edebilir.
 
Çoğu zaman duygularının farkında olan ikizler burcu çocukları, onları kolay ifade eder. Kendisine ilgi gösterir ve baskı yapmadan anlamaya çalışırsanız sizden bir şey saklamaz. Bu önemlidir, çünkü meraklı bir karakter olduğu için çok farklı kişilerle tanışabilir. Onun hayatını ve çevresini tanımanız, uzaktan hafifçe izlemeniz iyi olur.
 
İkizler çocukları akıllı ve yetenekli olmakla birlikte, çoğu zaman sabırlı değildirler. Farklı alanlara ilgi duyar, ama belli bir alanda yoğunlaşmakta güçlük çeker. İnsan ilişkilerinde de benzer bir durum yaşar. İlişkisini derinleştirmeden birçok kişiyle yüzeysel arkadaşlıklar kurar.
 
Değişken özellikleri nedeniyle, huzursuzluk, çabuk sıkılma ve sinirlilik olarak kendini gösterir. İlgilerinin farklılığından doğan enerji ve konsantrasyon kaybı zaman zaman problemlerin yaşanmasına neden olabilir.
 
Çok parlak bir zekaya ve kuvvetli bir entellektü-aliteye sahip olmalarına rağmen, erişkinlikte bile, bir yanları hep çocuk kalır. Çocuğunuz sizi hem mutlu edecek hem de. şaşırtacaktır. Çünkü onu anlamakta güçlük çekeceğiniz için ne yapmanız gerektiğini bilmeyecek, fakat neşeli neşeli güldüğünü görünce büyük zevk duyacaksınız.
 
 Çocuk kokusu, Cennet kokularındandır.  Hz. Muhammed
 

İkizler Burcu Çocuklara Nasıl davranmalı?
 
ikizler burcu çocukları zeki, sempatik, hareketlidir. Kıpır kıpır yapılarıyla bir yerde duramazlar.
 
Genellikle hareketli ve meraklı olan ikizlere biraz dikkat etmek gerekir. Elektrik prizlerini, kesici aletleri, ilaç şişelerini kurcalayacaklarından emin olabilirsiniz. Eğer pek sesi çıkmıyorsa kesin bir şey karıştırıyordun İhmale gelmeyen çocuklardır.
 
Onun kendisine zarar verebileceği türde yaramazlıklar yapmaması için ilgisini çekecek bir uğraşı bulmanız gerek.
 
ikizler burcu kiminle haşır neşir olursa onun kişiliğinden etkilenir. Oîftin merak ve alışkanlıklarına ilgi duyar. Yeniliklere kolay kapılır. Bu nedenle kendisine iyi örnek olacak arkadaşlar edinmesine dikkat edilmelidir.
ikizler burcu çocukları çok konuşur. Hayali olaylar anlatabilir. Bazen de olayları hayal gücüyle süsleyebilir. Onu hemen yalancılıkla itham etmeden, tatlılıkla olayları olduğu gibi anlatması gerektiğini anlatmak uygun olur.
 
Yersiz bir şekilde her şeyi her yerde anlatmanın başa bela getirebileceğini öğrenmesi de iyi olur.
 
İkizler burçlu çocuklar her şeyden çabucak sıkılıp bıkacaktır. Ona belli bir konuya ilgisini yoğunlaştırması ve sabırla çalışması gerektiği öğretilmelidir.
ikizler çocukları çok aktif ve sosyal olup, görevlerini ihmal edebilirler. Çok zor olsa da, onları görev bilincine alıştırmalısınız. Çünkü bunu yapmazsanız sıkıntılar yaşayacaktır.
 
ikizler çocuğutiun çok fazla duygusal beklentileri olmayabilir. Mesela okul müsameresinde rolleri olduğunu size söyfemeyebilir. Çünkü beğenilip onaylanmaktan çok özgürlüğe ihtiyaç duyar. Onu duygularını da etkin kullanması ve bağlılık duyması için yönlendirin. Yoksa duygusal ilişkilerinde sıkıntılar yaşatıp, kendisi de mutsuz olabilir.
 
Konuşup anlaşabileceğiniz, sizin ne anlatmaya çalıştığınızı anlayabilen bir çocuğunuz var. Belki sizi dinlerken sabırsızlanıyor, gözlerini kaçırıyor; ama aslında sizi çok iyi anlıyor.
 
Ona kuralların mantığını anlatın ki, neden uyması gerektiğini bilsin. Yoksa açıktan itiraz etmese bile kurnazlık ve kaçamaklarıyla sizi deli eder.
 
Manevi değerleri küçük yaştan itibaren anlayabilecek zekaya sahip olduğundan bunu sakın ihmal etmeyin. Siz bunu önemsemezseniz, zeka ve becerisini kötü yolda kullanıp kendisine ve çevresine zarar verebilir.
 
İkizler Burcu Çocukları Oyuncakları
 
ikizler çocuğunun istekleri ve ilgileri çabuk değişir. İstediği büyük bir oyuncakla tatmin olacağını sanmayın, daha çok küçük ama sık oyuncak alacaktır.
 
Oyuncak kutusu sürpriz yumurtalardan çıkmış bir sürü ıvır zıvırla, kartlarla, nesnelerle doludur. Çok kısa zamanda hepsine ilgisini yitirebilir. Onları daha sebatkar olmaları, bir şeye şans vermeleri için yönlendirin.
 
Onlara oyuncak yerine bir evcil hayvan alarak, onun sorumluluğunu taşımaya alıştırırsanız, bağlılık ve görev duygusunu öğretmiş olursunuz.
İkizler burçlu çocuklar çoğu zaman okumayı çabuk sökerler. İlgilerini çekecek kitaplarla eğitimlerini ve sözel yeteneklerini geliştirebilirsiniz. Onu bir kütüphaneye üye olmaya teşvik ederseniz çok faydalı olur.
 
İkizler burçlu çocukların internete olan yoğun ilgilerini dengeli bir şekilde düzenlemek gerekir. Kendisini aşırı derecede sanal aleme kaptırmaması için, belli sınırlar konulmalıdır.

 Bir babanın çocukların yapabileceği en büyük iyilik onların annelerini
sevmektir.

 
 
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:bilgi@gencogrenci.com

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Burçlara Göre Çocuklar - burçlara göre anneler - burçlara göre annelik - çocuklara göre burçlar -

Yorumlar