Her Şey için Zaman Bulabilirsiniz

Hepimizin kesinlikle eşit doğmuş olduğu bir alan vardır. Kimse, sizin sahip olduğunuz zamanın daha azına veya daha çoğuna sahip değildir. Zaman, hiç kimseye miras yoluyla kalamayacağı gibi, kimse bankaya yatırıp da faizini alamaz.
Onu kim kullanırsa kullansın, bir saat altmış dakikadır. Sağlam "tanıdıklarınız" olsa bile, bir günde yirmi dört saatten fazlasını elde edemezsiniz.
Benim görebildiğim kadarıyla, zamanı saklamanın tek yolu, onu akıllıca harcamaktır. Gerçekte bu, sağlam bir yatırım anlamına gelir. Kendinizi zihnen ve bedenen iyileştirerek, işte de zevkte de daha usta hale gelerek, zamana yatırım yapın.
Herkes sürekli olarak, "Hiç zamanım yok." diye yakınmakta. Elbette ki zamanınız var, yeter ki onu nasıl kullanacağınızı bilin. Goethe bir zamanlar şöyle demişti, "Yeterli zamanımız hep vardır, yeter ki doğru kullanalım."
İşte bu doğru. Bazı garip nedenlerle olsa gerek, en meşgul kişilerin her şey için zamanlan vardır! Eski bir atasözü şunu der: "Bir işin çabuk yapılmasını istiyorsan, yapamayacak kadar meşgul birine ver. O bunun için de zaman bulacaktır."
Sanırım bunun nedeni, meşgul birinin, sıradan işlerin yığılmasına izin verme şansının olmamasıdır. İşleri teker teker, sırasıyla yapıyorsanız, rutin işler de aradan çıkar. Meşgul insan, zamanını düzenli ve ekonomik bir şekilde kullanmayı öğrenmelidir. O kişi için zaman, israf edilemeyecek kadar değerli bir metadır.
 
Burada herkesin bana katılacağını sandığım nokta, zamanı doğru kullanmak açısından, organizasyonun kesinlikle vazgeçilmez olduğudur. Hiçbir şeye zaman bulamayanlar, iyi organizasyon yapamayanlardır.
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:bilgi@gencogrenci.com

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kişisel gelişim - kişisel gelişim yazıları - kişisel gelişim kitapları - genç gelişim - kişisel gelişim nedir -

Yorumlar