Hayat Gerçekten Size Karşı Olabilir Mi?

HAYAT GERÇEKTEN SİZE KARŞI OLABİLİR Mİ?O zaman şu eski şehitlik kompleksi var demektir: Hayatın kendisine karşı olduğunu kanıtlamak zorunda olan insan. Sanırım hepimiz bir zamanlar böyle bir yaklaşım suçunu işlemişizdir. Bazen kökü derinde olan bir suç yüzünden gizli bir kendini cezalandırma arzusudur bu. Bazen çektiğimiz acılardan ana babaları, eşleri sorumlu tutma, başkalarını cezalandırma arzusudur. Bu tuzağa düşen insan kendisi için iyi olanı göremez ve sırf bahtsız olduğunu kanıtlayabilmek için iyi bir işi ya da yatırımı reddeder. Bu kapıyı zenginliğin yüzüne çarpmaktır. Sakının bundan. Bağışlayın ve unutun.
Değersiz olduğunuzu düşünüyorsanız bugünden itibaren bu süreci tersine çevirin. Tüm güzel şeylerin tadını çıkarmaya ve zengin olmaya hakkınız olduğunu düşünmeye başlayın. Kendini-yönetme sistemini doğru kullanarak siz de zengin olabilirsiniz.
Söz konusu yanlış inanışlar üzerinde epey uzun durduk; çünkü bunlar anlaşılıp ortadan kaldırıldığında zenginliğimize engel olacak birçok engeli ortadan kaldırmış oluruz.
Yanlış inanışlarımızı keşfetmek, onları yok etmenin, ortadan kaldırmanın en iyi yoludur. Zenginliği kabullenmemize engel olan şeylerden kurtulmanın en iyi yolu bu yanlış inanışları ortaya çıkarmaktır. Bu yüzden sözünü ettiğim on bir yanlış inanışı hafife almamanız konusunda ısrar ediyorum. Onlardan kurtulmaya yemin edin; zihninizde saklı düşmanlardır onlar.
Onlarla işinizi bitirip uzaklaşıp gitmelerine izin verdiğinizde zenginlik bilinci oluşturmak için gerekli olan beş prensibi tekrar gözden geçirin:
1. Tanrı'nın sevgisi her yerde mevcuttur ve kişiye, yere ve çevreye bağlı değildir.
2.  Daireyi silin-sınırlan ortadan kaldırın ve sonsuzluğun sizinle yaşamasına izin verin.
3.  İnsan O'nun sözünü konuşarak Sonsuzluğu bireyleş-tirir.
4. Düşünebildiğiniz, inanabildiğiniz ve alabildiğiniz her şey mutlaka gerçekleşir.
5.   Verin ki Hayat da size geri versin. Neden? Çünkü Hayat tek bir bütündür.
Şimdiye kadar diğerlerine zemin hazırlayan beşinci prensip için hazır duruma gelmiş olmanız lazım -Verin ki hayat da size geri versin! dedi. Meleklerin Tanrısı. Eğer size cennetin kapılarını açmıyor ve nimetlerimi yağdırmıyorsam, bu onları almak için yeterli yeriniz olmadığındandır. (Malac-hi:10).
Kendinizi tüm varlığınızla verebilecek kadar Sınırsız bir Kaynak'tan beslendiğinizi hissedebiliyor musunuz? Bu ruhsal zenginliğin ve gerçek zenginlik bilincinin ölçüsüdür. Öğrendiğimiz her şeyi bu zemin üzerinde uygulamaya koyacağız. Henry Ford'un, J.C. Penny'nin, Andrew Carneige'in, Robert La Tovrneau'nun, Colgates'in, George Romney'nin, Billy Cosper'in bu derece başarılı olmalarının bir rastlantı olduğunu mu sanıyorsunuz? Hepsinin büyük vericiler olduğunu, kazandıklarının % 10'dan % 90'a kadar bir kısmını Ha-yafa geri verdiklerini göreceksiniz. Özgürce verdik mi Kaynağa güveniriz ve böylece bilincimizi, özgürce almaya hazırlarız.
DERLEYEN... (EDİTÖR)

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kişisel gelişim - kişisel gelişim yazıları - kişisel gelişim kitapları - genç gelişim - kişisel gelişim nedir -

Yorumlar