GİZEMLİ DEĞİLDİR

Bazen bir tanımlamayı tespit etmek çok zor göründüğü için, genelde karizmanın gizemli bir özellik, kavrayışı zor, incelemesi ya da öğrenmesi güç bir özellik olduğunu öngörürüz. Fakat bu denli gizemli değildir -ve yine bu tecrit edilmiş bir yetenekten çok, yetenek ve tavırların toplanan bir kombinasyonudur ve bunlar öğrenilebilir ve uygulanabilir ve birbiri üstüne çoğaltılabilir.
  Ne yazık ki, çoğunlukla insanlar karizmanın sadece başkalarının sahip olduğu, bunun ya sahip olduğunuz ya da olmadığınız bir şey olduğunu düşünür -ve her iki durumda da, bunun hakkında yapılacak pek fazla bir şey yoktur.
Fakat siz karizmanın yedi anahtarım kendi kişisel yaşamınıza, işinize ya da başkalarım olumlu etkileme becerisinin faydalı olduğu herhangi bir çerçeveye uygulayabilirsiniz. Ve -şimdi kendinize sorun!- bu hangi ortamda faydalı olmayabilir? Siz Kuzey Ormanlarında yalniz bir kürk avcısı olmadığınız müddetçe, olasılıkla başka kişilerle çalışır ve yaşarsınız. Karizmanızı geliştirmek bu insanlarını kendinize" çekme yeteneğini -ve onlara daha fazla geri verme yeteneğini,' size verecektir.
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:bilgi@gencogrenci.com

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :gizem - gizemli - sır -

Yorumlar