Ebeveyn Koçluğu

Ebeveyn Koçluğu nedir?

Anne-Baba olarak; “Siz” ve olmak istediğiniz “Siz” (aile+ilişki) arasındaki farkı en aza indirmek ve hayatınızı en üst potansiyelle çocuklarınızla birlikte yaşamanızı sağlamak için size yol arkadaşlığı yapacak kişinin verdiği hizmettir.
Aile içi ilişkilerin, anne+çocuk+baba üçlüsünde dengeli ve sağlıklı kurulmasını sağlamak için destek verirken, çevreleri ile ilişkilerinin olumlu yönde geliştirilmesine odaklanır. Bireylerin kendilerine inanmasına, güçlü yönlerini keşfedip onları kullanmalarına yardımcı olur, unuttukları başarılı yönlerini hatırlatır. Kişileri bireysel ve aile ilişkilerinde teşvik ve motive ederken; kişilerin harekete geçmelerini, yaşamlarında “biz” olurken farkına varmadıkları başlıca enerji kaçaklarından kurtulmalarını amaçlar.

Koçluk nelere yardımcı olur?

* Anne ve baba olarak, bireysel farkındalıklarınız nelerdir?
* Aile ilişkilerinizde çıkmazdan kurtulmaya ve kendinize dürüst olmaya ihtiyacınız mı var?
* Aile hayatınızın kontrolü kimin elinde?
* Ailece “Yaşam Kalitenizi” mi değiştirmek istiyorsunuz?
* Aile ilişkinizde, Ruh+Beden+Zihin üçlüsünü mü dengelemek istiyorsunuz?
* Eşinize ve çocuğunuza “Hayır” demekte zorlanıyor musunuz?
* Çocuklarınızla ve eşinizle; İstediğiniz şeyleri yapamadığınızda sürekli “Zamanım yok, zaman bulamıyorum” vb cümleler mi kullanıyorsunuz?
* Aile olarak, hayatınızı nasıl yönlendirmeniz gerektiği ile ilgili kendi kendinize konuşur olduğunuz zamanlar oldu mu?
* Bu sorulardan birine bile “evet” cevabını verdiyseniz Ebeveyn Koçluğu sizin için şaşırtıcı bir deneyim olacaktır.
* Ebeveyn Koçluğu, ilişkilerinize dikiz aynasından bakarken, göremediğiniz kör noktaları keşfederek önünüze çıkan durumları doğru değerlendirmenize yardımcı olur.

Ebeveyn Koçuluğu ne sağlar?

Anne – baba olmak gibi zor zanaata hazır mıyız? Kendimizi hazır hissediyor olsak bile anne – baba olarak davranış ve yaklaşımımız yerinde, doğru ve yeterli olacak mı? Çocuğun başarısı sadece kendisinin değil, ailesinin de içinde olduğu bir takım oyunudur. Hayat başarısına giden yolda okul başarısı ilk sırada önem taşır. Çünkü neredeyse hayatımızın üçte biri okulda, eğitim ve öğretimle geçmektedir. Aile etkileşimi, bu sorumluluğun paylaşımında önem kazanmaktadır. Aile içindeki ilişkiler ne kadar sağlıklı ve yeterli ise, alınan sonuçlar da o kadar mutluluk verici olacaktır.
Öğrenci, çocukluk ve ergenlik döneminde duygusal bir süreç geçirdiğinden, doğal olarak duygusal tepkiler vermekte, ebeveynin mesajlarını, davranışlarını önemsemektedir. Ailesinin desteğine ilk sırada ihtiyaç duymaktadır. Ebeveyn Koçluğu, etkin aile ortamında iletişim ve ilişkilerin kalitesini artırmayı; özellikle çocukların ergenlik dönemlerinde onları anlamayı ve etkin bir paylaşım ortamı yaratmayı sağlar.

Kimin Ebeveyn Koçu’na ihtiyacı vardır?

Ebeveyn olarak işin içinden nasıl çıkacağını kestiremeyen, çocuğuyla ilişkisinde gerekli değişimleri yapmak ve onu daha ileriye taşıyacak hedef ve başarılara hakkıyla eşlik etmek, ortak olmak isteyen, anne ve baba olarak kendi bireyselliklerinin farkına varmak ve çocukları ile olan birlikteliklerinde harekete geçmeye istekli olan herkesin ebeveyn koçuna ihtiyacı olabilir.
 
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Ebeveyn Koçluğu Eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki Ebeveyn Koçluğu Eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya'daki Ebeveyn Koçluğu Eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.


 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Ebeveyn Koçluğu - Ebeveyn Koçluğu Nedir -

Yorumlar