Daima Pozitif Olun

Daima Pozitif Olun
Çok fazla çalışıyor olabilirsiniz, ama pozitif değilseniz başarı şansınızı yok edersiniz. Buradaki sorun ailemiz olsun, arkadaşlarımız, meslektaşlarımız ya da alaycı bir kültür olsun, etrafımız olumsuz konuşan insanlarla sarılı olmasıdır. Bu seslerin hayatı yaşanmaz hale getiren bir koroya dönüşmesi çok yıkıcıdır. Bu insanları olabildiğince hayatınızdan çıkarmalı, ya da eğer bu mümkün değilse en azından mesajlarının yanlış olduğunu bilmelisiniz.
Gerçek olan bir şey var ki, kendi ruh halimizi kontrol edebiliriz. Hayatınızdaki değiştiremeyeceğiniz şeylerden farklı olarak, ruh halinizi kontrol edebilirsiniz. Ruh halinizi tersine çevirebilir ve hatta bunu yapmayı kendi başınıza bile öğrenebilirsiniz. Yaşamınızın niteliğini pozitif olarak güçlendiren noktalara bakarak.
Kendinden motivasyonlu insanlar, her güne yeni bir fırsat olarak bakarlar. Beklenmedik bir değişiklik ya da günlük hayatın normal sorunları olsun, yalnızca olaylara daha pozitif bakmaya kendinizi zorlayarak bunu yapmayı öğrenebilirsiniz.
Buradaki anahtar, zor zamanlarda pozitif kalmaktır. Kural basittir: Ne kadar fazla uğraşırsanız, o kadar fazla pozitif olursunuz. Bu, endüstrilerimizin ve şirketlerimizin sürekli mücadeleye girdikleri iş ortamında özellikle doğrudur. Değişimlere olasılıklar, daha başarılı olmak için fırsatlar gözüyle bakmalıyız. İyi zamanları çoğaltmayı ve kötü dönemleri olabildiğince azaltmayı öğrenmeliyiz.
Ayrıca, geçmişin yenilgilerinden ve geleceğin korkularından sıyrılıp şimdide yaşamayı ve ondan zevk almayı da öğrenmeliyiz.
KAYNAK

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :pozitif - olumlu -

Yorumlar