Çocuğunuza Zaman Ayırın

Çocuğunuza Zaman Ayırın;Çocuğunuzun sağlıklı bir şekilde gelişmesini ve ailenizde mutluluk rüzgarlarının esmesini istiyorsanız ailenize zaman ayırmalısınız. Şayet, "İş hayatımdaki yoğunluğumun sebebi ailemi mutlu etmek isteğidir." diyorsanız ve amacınız gerçekten ailenizi mutlu etmekse onlara zaman ayırmanızın da onları mutlu edeceğini bilmelisiniz. İşiniz ö-nemli olabilir; fakat eşiniz ve çocuklarınız da önemlidir. İşinizi mutluluğunuzun bir gereği olarak yapıyorsanız, ailenizin de mutluluğunuzun bir parçası olduğunu unutmayın.
Çocuğa Zaman Ayırmanın Faydaları
>    Çocuk ile anne baba birbirini daha iyi tanır ve birbirlerini daha iyi anlarlar.
>    Ailedeki problemler dışarıya yansımaz.
> Aile içinde halledilemeyen problemler zamanla dış dünyaya yansır. Aile içi problemler, dışarıya yansıdığında daha da büyür ve içinden çıkılmaz hale gelir.
>   Aile içi iletişim güçlü olur.
>   Çocuk kendisini değerli hisseder.
>    Çocuk, sevildiğini anlar.
>    Çocuğun aileye bağlılığı artar.
>    İletişim eksikliğinden doğabilecek problemlerin önüne geçilmiş olur.
Ailevi problemlerin kaynağında genellikle birbirini anlayamamak veya yanlış anlamak vardır. Aile fertlerinin bir arada geçirdikleri zaman arttıkça güçlü bir iletişim oluşacak ve aile fertleri birbirini daha iyi anlayacaktır.
>   Çocuk, meselelerini ailesi ile görüşerek halletmeye çalışır.
>    Çocuğun evinde bulunduğu zaman dilimi genişler.
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:bilgi@gencogrenci.com

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kişisel gelişim - kişisel gelişim yazıları - kişisel gelişim kitapları - genç gelişim - kişisel gelişim nedir -

Yorumlar