BURÇLARA GÖRE ÇOCUKLAR

Yapıcı bir tenkit, akıllı insanları güçlendirir. Ahmakları öfkelendirir.- Napolyon-
 

Anne babalara, çocuklara rehberlik yaparken daha verimli olabilmeleri için yardımcı olmayı hedefledik. Çocuğumuzun doğuştan getirdiği mizacı bilmek, onu tanımakta, onun hayata baktığı yönü anlamakta, kendimizi onun yerine koymakta çok faydalı olabilir.
 
 
Ancak bu hedefimize ulaşmak için burçlar konusunu değerlendirmenin bazı zorlukları olduğunu baştan söyleyelim. Şöyle ki, daha önce söylediğimiz gibi, burçlar kişinin meyillerini gösterse de, karakterini göstermez.
 
Çocuğumuzun karakterinin oluşmasında, kendini geliştirme gücü ve ahlaki- ruhsal alt yapısı alt çok önemli olacaktır. Hiçbir zaman unutmamalıyız ki burçlar, kişinin ahlaki özelliklerini, iyi- kötü, üstün aşağı olduğunu göstermez. Bizim kitabımız bu hatayı yapan, klişe astroloji kitaplarından çok farklıdır. Anne babaların çocuklarını değerlendirirken daha önce okudukları burç kitaplarını unutmalarını öneriyoruz. Özellikle çocuklarımızın yanında onları etiketleyerek,
 
 
-  Koç burçlu olduğu için çok agresif.
 
 
-  Kardeşini kıskanıyor, ne de olsa akrep burçlu. Vs. cümleler kurmamanızı öneriyoruz.
 
Burçların yetenek ve zekâ türleriyle ilgisine de değineceğiz ama bunları da klişe bir şekilde anlamamak gerekir. Bazen bir kişinin Güneş'i Boğa'da olduğu halde, Venüs'ü Koç'ta zararda olabilir. Yada tam tersi, güneşi İkizler'de olduğu halde haritasında en iyi yerleşmiş olan planet Boğadaki Venüs olabilir. Bu durumda ikizler, boğa burçludan daha fazla müzik yeteneğine sahip olabilir. Bunun yanında her insanın birden fazla özelliği vardır. Hiçbir insan diğeriyle aynı değildir.
 
 
Burçların hususiyetlerini incelerken astroloji dilinde de kullandığımız, içe dönük, dışa dönük kavramlarını kullanacağız. Ancak şunu da unutmamalıyız ki, kişinin doğum haritasında ufuk çizgisinin üst veya altının daha yoğun olması gibi başka faktörler de vardır ki, kişinin içe dönük mü, sosyal mi olacağını önemli ölçüde işaret eder.
 
 
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:bilgi@gencogrenci.com

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Burçlara Göre Çocuklar - burçlara göre tatil - burçlara göre anneler - burçlara göre annelik - burçlara göre meslek - burçlara göre aşk - çocuklara göre burçlar -

Yorumlar