Başarı

Başarıya ulaşmak büyük bir yükümlülüktür çünkü varmak istediğiniz noktaya ulaşabilmeniz için üretim sürecini hızlandıracak ve yavaşladığınızda sizi uyaracak yüksek düzeyde bir enerjiyi sürdürebilmeniz gerekmektedir. Bu yüksek enerji düzeyini, benim "E vitamini" olarak kabul ettiğim günlük bir dozda alabileceğiniz heyecanlarla koruyabilirsiniz. Bu yaklaşım her gün yenilendiğinde amaçlarınızın yakıtı olacaktır. İnancınızı yenileyin ve hedefinize ulaştığınızı hayal edin. Gülümseyin ve heyecanınızın içinizden fışkırdığını hissedin. Bu etkinlik sadece basit bir fantezi kurma oyunu değildir: beyin kimyasallarını uyararak bilincin yaratımına yönlendirir. Ancak, heyecanı yaşayışınız hedefinizle sınırlandırılmamalıdır, günlük yaşamınızda ve hedefinizin gerektirdiği tüm eylemlerde uygulanmalıdır.
Bu, her zaman "Büyült Amerikan romanını" yazmayı istemiş olan bir arkadaşımın yaşadığı bir sorundu. Çok zeki, kibar ve tam bir konuşma ustası olan arkadaşım, kendisini kolaylıkla talk showlara katılan, edebi dehasıyla etrafmdakileri hayrete düşüren ve "en çok satan" yazar olarak canlandırabilmesine rağmen tek bir sorunu vardı: Yazmaktan nefret ediyordu!
Öz disiplinsizliği ve sürece karşı ilgisini toplayamaması nedeniyle her happ bir konuda yazılı ürün ortaya koyamıyordu. Hala bilgisayarındaki romandan bahsediyordu ama yolculuğun her adımı için gerçek bir heves yaratamadığı için bu dikkate değer rüyayı asla gerçekleştiremeyecekti.
"Asıl heyecan verici olan sürecin kendisidir!" yaklaşımı, henüz bağımsızken hareketli olabilmenin anahtarıdır. Başarınızın hayali sizi kolaylıkla heyecanlandırabilir ama oraya ulaşabilmek için yapacağınız işlerde de aynı heyecanlı titreşimi oluşturabilecek misiniz? Bir maratonu kazandığınızı hayal edebilirsiniz, peki kendinizi her saat ve her gün tekrar tekrar acı ve bitkinlik içinde antrenman yaparken hayal edebiliyor musunuz? Eğer şirketinizde genel müdürlüğe terfi ettirildiğinizi gözünüzün önüne getirebiliyorsanız mesaiden sonraki zamanlarınızın tamamını çalışarak geçirmeyi ve başkalarının almaya korktuğu risklerden kaçmamayı göze alabiliyor musunuz?
Ünlü bir televizyon şovu sunmayı hayal ettiğinizde almanız gereken oyunculuk derslerini ve sizin gibi yüzlercesiyle birlikte seçilmek ama reddedilmenin de üstesinden gelmeye hazır bir şekilde beklemeyi de hayal edebilir misiniz?
Eğer kendinizi süreci oluşturan ve çaba gerektiren görevlerin üstesinden gelirken görebiliyorsanız o zaman bir adım öndesiniz demektir. Çalışmaktan mutlu olduğunuzu ve işinizi severek yaptığınızı görebiliyor musunuz? Başka bir deyişle, sonunda dünya da servet yoksa bile amacınız hakkında heyecanlanabilecek misiniz? Saf arzu yasası bununla ilgilidir. Kendinizi neşe içinde hedefinizle ilgili bir işle uğraşırken resmedin ve sonra da mutlu sonuçların gerçekleştiğini hayal edin. Bu görüntüleri beyninize ve kalbinize yerleştirin ve rehberiniz olmalarına izin verin.

DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:bilgi@gencogrenci.com

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kişisel gelişim - kişisel gelişim yazıları - kişisel gelişim kitapları - genç gelişim - kişisel gelişim nedir -

Yorumlar