ANNE BABALAR OLARAK YAY BURCU

Ebeveyn Olarak Yay Burcu;Yay burcu baba, hem cömert ve otoriter hem de arkadaşça hayatı paylaşabileceğiniz maceracı bir kişiliktir. Gerek oyunlar oynayarak, birlikte spor yaparak, gerek birlikte ders çalışarak çocuklarıyla hayatı paylaşır. Renkli ve hareketli bir babadır.

Ancak çocukları duygusal ve yavaş yaratılışlıysa araya mesafe koyması mümkündür. Zayıflıklara acımak ve ayak uydurmaktan hoşlanmaz. Böyle bir çocuğu annesinin ilgisine terk eder. Zaten biraz sorumluluklarını savsaklamaya meyillidir. Genellikle kendi projeleri ve maceralarını yaşarken ailesini ihmal etmesi mümkündür.
 
Yay burcu annelere mürebbiye tavırlı, çocuklarına değerleri ve kuralları öğretici yapıdadır. Çocuklarını sertliğe başvurmaya gerek kalmadan, kaş göz işaretiyle yönetmeyi becerirler. Bazen çocuklarının kendilerini ifadesini hafifçe baskılarlar. Biraz daha yumuşak ve anaç olmaları çocuklarının duygusal ihtiyaçları için gereklidir.
 
Ancak ister anne olsun, ister baba olsun her yay burçlu çocuklarının eğitimini ve sosyalleşmesini destekler. Cesaret aşılarlar, ödüllendirirler, ama hatalarını pek hoş göremezler. Hassas çocuklar için fazlaca hareketli anne-babadırlar.

DERLEYEN... (EDİTÖR)
 İletişim:bilgi@gencogrenci.com

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Burçlara göre anne ve babalar - Burçlara göre babalar - Burçlara göre anneler -

Yorumlar