ANNE BABALAR OLARAK YENGEÇ BURCU

Ebeveyn Olarak Yengeç Burcu;Yengeç burçlu babaların anne gibi müşfik olacağını söyleyebiliriz. Ama aynı zamanda çocuklarının farkında olmadan sergiledikleri tavırlardan kuşkulanarak garip tepkiler de verebilirler.
 
Bu durum onları çocuklarının gözünde çelişkili ve güven vermeyen biri durumuna düşürebilir. Bazı hareketleri görse de görmezden gelmeli, üzerlerine gidip otoritesini kaybetmemelidir.
 
Çocuklarına karşı duygusal ihtiyaç ve korkularını belli etmemelidirler. Çünkü onlar bunları anlayamaz, babalarının güçsüz olduğunu düşünürler. Kalıcı ve dengeli ilişki için çocuklara karşı güçlü görünmek gerekir. Çünkü çocuklar gölgesine sığınacakları güçlü babalar isterler.
 
Yengeç burcu anneleri ise son derece sıcak ve içten duygularıyla çocukları için mükemmel bir sığınaktırlar. Çocuklarının duygularını sezerler, dile getirmesine yardımcı olurlar. Zayıflıklarına acır, destek olurlar. Ama ileri yaşlarda fazla bağlılık bekleyip, suçluluk hissettirmeleri mümkündür. En iyisi çocuklarını kendi ayakları üzerinde durmaya alıştırmaktır.
 
Özellikle ay burcu yengeç olan bir anne, tam bir annedir. Çocuğuna empati duyar, his ve ihtiyaçlarını çok iyi anlar. Bakımını yapmaktan büyük bir mutluluk duyar.
 
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:bilgi@gencogrenci.com

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Burçlara göre anne ve babalar - Burçlara göre babalar - Burçlara göre anneler - -

Yorumlar