ANNE BABALAR OLARAK TERAZİ BURCU

Terazi burcu babalar, çocuklarıyla arkadaşça bir ilişkiye girerler. Çocuklarıyla oyun oynar, yarışır ve genel olarak özgür bırakırlar. Ancak güven ihtiyacı  duyan, güçlü ve etkileyici bir babaya ihtiyaç duyan çocuklar için biraz zayıf bir ilişki olabilir. Böyle bir çocuk, babasının gerektiğinde kendisine hedef göstermesini ve kural koymasını isteyebilir.
 
Terazi babalar çocuklarında sahne ve sanat becerisi sezerlerse destekler ve hatta onunla birlikte bir şeyler yapabilirler. Çocuklarının sosyalleşmelerine destek verir, özgür bırakırlar. Kendi sosyal hayatlarına fazlaca dalarak çocuklarını ihmal de edebilirler.
 
Terazi burçlu ebeveynlerin özellikle duygusal çocukların tepkilerine karşı daha duyarlı ve yerine göre daha güçlü-otoriter olmasında yarar vardır.
 
Terazi anneleri de çocuklarıyla arkadaş gibi konuşur, sosyalleşmesini destekler. Çocuğunun öğretmeniyle, arkadaşlarının anneleriyle tanışır, ahbaplık kurar. Ancak çok sosyal olduğu için çocuğuyla derin bir duygusallık yaşamaması mümkündür.
 
Terazi anne babalar haşarı çocukları disipline etmekte zorlanırlar. Sertlikten hoşlanmadıkları için zor çocuklar karşısında aciz kalırlar. Böyle durumlarda terazi burçlu ebeveynler eşlerinin terbiye çabalarına köstek olmamalıdırlar. Eğer çocuklarını savunur ve yüz verirlerse hiç aşa çıkamazlar. Bıraksınlar da onların eksiğini eşleri tamamlasın.
 
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:bilgi@gencogrenci.com


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Burçlara göre anne ve babalar - Burçlara göre babalar - Burçlara göre anneler -

Yorumlar