AKREP BURCU 23 Ekim - 22 Kasım

Akrep Burcu Çocukları
 
Akrep burcu içe dönük karaktere eğilimlidir.Akrep burçlular gerçek kimliklerini kendilerine saklamayı tercih ederler. Duyguları konusunda çok bilinçlidirler. Yoğun duygular yaşarlar ama onları kontrol edebilirler. Benliklerini iç dünyalarında iyice olgunlaştırdıktan sonra dışarıya belli ederler.
 
Kişiliğinde çoğu zaman duygusallık ve sezgisellik ağır basar.
 
Akrep burçluların çelişkili bir yapıları vardır. Hem öz benliklerini geliştirmek isterler, hem de duyguları onları başkalarıyla meşgul eder. Akrep burçluların bir kısmı bu çelişki nedeniyle kendi hayat amaçlarına yönelmeyi başaramayabilir. Bu konuda onları desteklemek faydalı olur.
 
Kendi amacını seçmiş bir akrep burçlu, yoğun duygularından aldığı konsantrasyon gücüyle büyük bir başarıya ulaşır.
 
Çoğu akrep burçlu sosyal ve kendine dönük zekaya sahiptir.
 
Akrep burçlular normalde kendi hislerinin farkında olan kişilerdir. Ama sezgileriyle başkalarının iç dünyasını da çok iyi anlarlar. Bu yetenekleri sayesinde başkalarına öncülük edebilirler. Birçok akrep burçlunun dini lider, politikacı ve felsefeci olması bu nedenledir. Özellikle yeni bir paradigma ileri sürmek, devrim yapmak söz konusu olduğunda akrep burçlular akla gelir.
 
Gizemli güçlü, iradeli, tutkulu tiplerdir.
 
Akrep burcunda doğan çocukların birçoğu, hareketli, enerjik, cana yakın bir tiptir. Bazıları da kendi halinde, etrafına karşı ilgisiz gibi görünen tiplerdir. Çoğunlukla akrep burçlular kendisine meydan okuyan biri olmadığı sürece uyumlu bir tutum izlerler.
 
Ancak bu sakin görüntünün altında kendini asla ezdirmek istemeyen biri vardır. Kışkırtılırsa birden büyük bir hırsla saldırganlık gösterebilir. Üstelik çok dayanıklı ve kincidir de. Kolay affetmez, düşmanını unutmaz.
 
Akrep burçlu çocukların eğitilmesi zor değildir. Çünkü problem çözmekten, zorlukları yenmekten hoşlanır ve bunları birer düşman gibi yenerek ortadan kaldırmak ister. Onun için derslerinde ve başarılı olması mümkündür. Eğer aile içinde sevgi ve takdir görüyorsa, içine attığı bir sorunu yoksa dış dünyaya karşı ilgilidir ve derslere ilgi gösterir. Ancak ailede veya arkadaşları arasında bir sorun yaşıyorsa bunu itiraf edemez. Duygularını zayıflık sayarak saklar, kimseden yardım istemez. İçten içe duygusal acılar yaşar. Bu nedenle ona karşı çok empa-tik olmak gerekir.
 
Akrep burçluların her yaşta duygusal yoğunluklar yaşama eğilimi vardır. Sorunlarını hayal gücüyle büyütür. Basit kavgalardan büyük düşmanlıklar üretebilir. Kardeş kıskançlığı gibi meselelerde doğal tepkiler vermek yerine içine atar. Duygusal ihtiyaçlarını göstermek yerine kendi kendini yer. Kendisine meydan okuyan oldu mu aldırış etmez gibi görünür, ama rekabet hisleri güçlüdür. Akrep burçlu çocuğun yoğun duygularını ve cesaretini uygun alanlara yöneltmek gereklidir. Konsantrasyon gücü yüksektir, hayatta çok başarılı olabilir.
 
Akrep burçlu bir çocuğa fazla yasakçı ve otoriter davranılırsa sinsi davranışlara meyleder. Eğer onun isteklerine karşı anlayışlı olunursa hislerini daha kolay açıklar ve gizli kapaklı işlere de kalkmaz.
 
Aslında akrep burçlu bir çocuk da belli etmese de sevgiye ve korunmaya ihtiyaç duyar. Aldırış etmez görünüşünün altında zayıflık sayarak gizlediği derin duyguları vardır. Hem sevdiği kişinin takdirini kazanmak için çok çaba gösterebilir, çok büyük fedakarlık yapabilir.  Ona haşinlik, çekingenlik, ve içine kapanmanın doğru olmadığını öğretmek için koşulsuz sevgi ve şefkat gösterin. Çocuk sevildiğini anlayınca kendisine de size de güvenir ve bu sayede mutlu olur.
 
Akrep burçlular hayatta karşılaştığı en büyük zorluklarda bile, soğukkanlılığını koruyabilir. Kendine hakimiyeti £ok yüksektir. Bu sayede hayat sınavında zorlanan eşi ve ailesinin de fedakarca yanında olur ve manevi destek verir.
 
Akrep'in istediği, amaçladığı şeye ulaşmak için hedefe kilitlenmek yönünde oldukça gelişkin bir iradesi vardır. Konsantrasyon gücü çok yüksek olduğu için, amaçladıklarına ulaşmasını pek az şey engelleyebilir. Çok erken yaşlardan itibaren ebeveynlerinin küçük Akrep'in bu güçlü iradesiyle karşılaşması çok doğaldır. Söylenenlere, kendisinden talep edilenlere zaman zaman çok katı bir şekilde karşı çıkabilirken, kendi seçimlerinin arkasında da güvenle durabilmeyi bilir. Bu çocuğun kararlılığını pozitif şekilde kullanmayı öğrenmesini sağlamak için, hassas dengeler oluşturmak önemlidir.
 
 
 
Nasıl davranmalı?
 
Akrep çocukları yaşlarından beklenmeyen bir sezgi gücüyle, olayların ve davranışların iç yüzünü anlarlar. Bu nedenle göstermelik sevgi yerine içten bir anlayışı tercih ederler. Onlara verilebilecek en büyük hediye, onları oldukları gibi kabullenmek, desteklemek ve bireyselliklerini tanımaktır. Odasını, eşyalarını karıştırmayın, sık sık öğüt verip akıl öğretmeyin. Ona saygı duyun, bunu hak ettiğine inanmaktadır.
 
Akrep burcu duygularına son derece fazla odaklanmıştır. Ancak onları kontrol etmeyi de bilir. Onların duygularını kendi iç aleminde dengelemeleri için zaman tanıyın. Çirkin hislerini sezseniz bile yüzlerine vurmayın. Akrep çocuğun kendi yoğun duygusallığını tanıyıp, kalın ederek, yaşama duyduğu ihtiraslı yaklaşımı da keşfetmesi önemlidir. Onun enerjisi biraz da duygularından gelir.
 
Akrep burcu çocukları bazen tutuk, bazen ise aşırı derecede haşan olabilirler. Duyguları aşırı uçlara gidip gelebilir. Birden çok yakın, yada çok uzak olurlar. Onları anlamak zor gelebilir, ama anlamaya çalışın, çünkü dışa belli etmeseler de içten içe acı çekerler.
 
Duygularını tanıyıp kontrol edebilecek olgunluğa erişene dek onlara destek olmalısınız. Mesela arkadaşlarından gördükleri bir hareketi vefasızlık hatta ihanet olarak değerlendirip çok içlenebilirler. Onlara
 
bağlılık duyma ve bekleme duygusu konusunda daha ılımlı olmayı öğretin.
 
Akrep çocukları çok aktif ve sosyal olmayabilirler. Anne babaları biraz anlayışlı ve destekçi olmalıdır. Her ne kadar anne babalarına karşı ihtiyaçsız gibi davranıyor olsalar da.
 
Bazen soğuk, uzak ve sırcı olabilirler, bu onların güçlü görünme isteklerindendir. Aslında onunda her çocuk gibi onaylanmaya ihtiyacı vardır ama ihtiyaçlarını itiraf etmekte zorlanırlar.
 
Bu çocukları bazen yalnız bırakın ki, iç muhasebelerini kendileri yapsınlar, duygusal yoğunluklarını yaşayıp çözümlesinler. Fazla üstlerine giderseniz, kendilerini baskı altında hissedip kaçacaklardır.
 
Ancak aynı zamanda da yalnız bırakılmaktan dolayı sizi suçlayabilirler de. Belli bir süre verdikten sonra onlarla ilgilenmeyi de ihmal etmeyin.
 
Ona hayatın tadını çıkarmayı, pozitif düşünmeyi öğretin. Yol gösterin, yardımcı olun. Kendi tarzını meydana getirmekte zorlanabilir, rehberlik almaya ihtiyacı olacaktır. Ama baskıya da gelemez.
 
Manevi değerleri küçük yaştan itibaren anlayabilecek yeteneğe sahip olan akrep çocuğu, bunlara şiddetle ihtiyaç duyar. Eğer siz bunu önemsemezseniz, metafizik merakıyla yöneldiği çevrelerden olumsuz etkilenmesi mümkündür.
 
Oyuncakları
 
Akrep burcu için güç ve üstünlük hissi önemlidir. Oyuncaklara belki en az ilgi gösteren bir çocuktur. Onun için asıl önemlisi, o oyuncağın temsil ettiği şeydir. Belki o oyuncak, sizin onu kardeşinden daha az önemsediğinizi temsil edebilir.
 
Kardeşine alınan oyuncaktan biraz da düşük bir oyuncak onun dünyasını karartabilir. Hatta son derece yıkıcı güdülerle kardeşinin oyuncağını kırabilir. Asıl istediği şey, onun kişiliğine ve haklarına saygı duyulmasıdır.
 
Akrep burçlu erkek çocukları arkadaşlarıyla rekabet edebileceği iyi bir bisikleti, akülü veya uzaktan kumandalı arabayı şiddetle isteyebilir. Büyük ve esaslı bir oyuncak için, uzun zaman para biriktirebilir. Büyük bir hedefe ulaşmak için, uzun zaman hazzı erteleme gücüne sahiptir.
 
Akrep burçlulara merhamet duygularını geliştirecek bir evcil hayvan alınması uygun olur. Korumasına muhtaç bir hayvana bütün sevgisini verir.
 
  
Kadınlar zayıftır, ama analar kuvvetlidir. victor Hugo
 
 
  DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:bilgi@gencogrenci.com
 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :akrep burcu kadını - akrep burcu erkeği - akrep burcu 2010 - akrep burcu 2011 - burçlar akrep burcu - burçlaryengeç burcu -

Yorumlar