Sonuç her zaman para demek değildir

Sonuç her zaman para demek değildir
Para nihai skorun kendisi değil, ancak skor levhası olabilir. Paranın önemini küçümseyecek en son insan benim, zira çok fazlasını kazanma şansım oldu. Para deyince insanların aklına ben geliyorum, para sayesinde olağanüstü bir yaşamım oldu. Ama esas amacınız para kazanmak olmamalıdır, çünkü eğer öyle olursa sahip olacağınız diğer şeyler azalır.
Aslında, çoğumuz para kazanmak zorundayız; ödenmeyi bekleyen faturalarımız var. Ne ki, başka amaçlar da bir o kadar, hatta daha önemli olabiliR. çalışmanızın ve onun önünüze koyduğu meydan okumaların yarattığı teşvik ve doyum da buna dahildir. Bir de, sadece birkaç örnek verecek olursak, başkalarına yardım ve iyilik etmenin ya da öğrenme, yetişme imkânına sahip olmanın ve olağanüstü insanlarla ilişki kurmanın keyfi vardır. İş kariyerinizi, sizi tüm yaşamınız boyunca meşgul edecek uzun vadeli bir atılım olarak görün. Durmadan geleceğinizi inşa etmeye bakın ve sadece paradan ibaret olmayan başka amaçlar üzerinde düşünün. Uzun vadeli markanız, itibarınız ve şirketiniz üzerinde kafa yorun. Bağlantılar kurun, ilişkiler oluşturun. Çalışmanızın size kazandıracağı kişisel doyuma yatırım yapın. Paranın her şeye kadir olduğunu düşünen kişi, her şeyi para için yaptığı izlenimi uyandırmayı pekâlâ hak eder.
Benjamin Franklin
Eğer iş yaşamının içindeyseniz, denklemin bir tarafında para kazanmak yer almalıdıR. şirketi ayakta tutan kârdır. Bizim kültürümüzde, başarının temel ölçüsü para kazanma yeteneğidir. Ne ki, eğer her şeyi size ne kadar para kazandırdığıyla ölçüyorsanız, çok büyük bir hata yapıyor olabilirsiniz.
DERLEYEN... (EDİTÖR)
İletişim:bilgi@sayginnlp.com

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :para - sonuç - -

Yorumlar