KARIN JİMNASTİĞİ

Soluk alıp verme ile yapılan karın jimnastiği: Yere sırt üstü yatın. Bacaklarınızı ve kollarınızı iki yana hafifçe açm ve karnıniza bir solukta beşe kadar sayıncaya dek derin nefes alın, bu nefesi on sayana kadar (karın iyice içine çökene kadar) verin. Bu işlemi her gün yirmi kez tekrarlayın. Bunu aç karna ya da yedikten en az üç saat kadar sonra yapmalısınız. Bu bahaneyle de aynı zamanda içiniz hava ile temizlenir ve günün stresinden uzaklaşır dinlenme imkanı yakalarsınız. Şayet bu işlemi yapmaya vakit bulamıyorsanız her gün düzenli olarak yaptığınız işlerden birini seçin ve o işi yaparken derin soluk alıp verirken kaim kaslarını içeri çekin. Rahat bırakın. Bu işlem sizde alışkanlık yapacaktır. Ve artık doğal olarak karın jimnastiğini siz farketmeden gerçekleştireceksiniz.
Mekik hareketleri: Sırt üstü yatm. İki elinizi ensenizde kenetleyin. Bacaklarınızı katlayın. Başınızı dizlerinize doğru kaldırıp yatırın. Bu hareketi en az yirmi kez tekrar edin.
Bu hareketler zorunuza gidiyorsa, satılmakta olan mekik aletlerinden birini alıp uygulayabilirsiniz, çok yararını göreceksiniz. Unutmayın, işleyen demir ışıldar.
Vücut bağışıklık sisteminin iyi çalışması karın bölgemizdeki organlarımızın yerli yerinde durup, rahat çalışmasını sağlanması ile mümkün olacaktır.
Karın hareketleri en zor beden hareketleridir. Aman gayretinizi eksiltmeden her gün 20şer kere yapın. Toplam 5 model harekette 100 kere hareket eden karın kasları formunu çok güzel koruyacaktır. Yılmadan çalışın.

DERLEYEN.EDİTÖR
İletişim:bilgi@gencogrenci.com

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kişisel gelişim - kişisel gelişim yazıları - kişisel gelişim kitapları - genç gelişim - kişisel gelişim nedir -

Yorumlar